eur:
389.3
usd:
362.66
bux:
68123.99
2024. május 3. péntek Irma, Tímea
Nyitókép: Facebook/OMSZ

Hétköznapi hős - Bringás életét mentette meg ez a szabadnapos mentős

Elsodortak előtte egy bringást az 1-es főúton, akit gyorsan újraélesztett.

A keddi nap hőse - legalábbis az Országos Mentőszolgálat Facebook-posztja szerint, de vitatkozni nem érdemes és nem is nagyon kell vele - az a szabadnapos győri mentőápoló volt, aki éppen Komáromba tartott az 1-es főúton, amikor a szeme láttára sodort el egy biciklist egy személyautó, ami ezután felborult.

"Bajtársunk azonnal megállt segíteni, és értesítette a mentésirányítást. Rögtön felmérte a sérültek állapotát, majd azonnal megkezdte az 50 év körüli biciklis újraélesztését, aki nem lélegzett" - olvasható az esetről készült beszámolóban.

Miközben több mentőegység indult a helyszínre, az autósok is megálltak, és mindenben próbálták segíteni a szakember elszánt küzdelmét.

"A mentők perceken belül megérkeztek, de addigra bajtársunknak már sikerült újraindítani a férfi vérkeringését. A mentők végül két könnyebb sérülttel együtt, stabil állapotban szállíthattak kórházba a férfit" - folytatódik az írás.

Címlapról ajánljuk
Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Olaszországban csak 23 órakor zárnak majd be szavazókörök a június 9-ei európai parlamenti választáson, ezért addig egyetlen országban – így Magyarországon – sem hozzák nyilvánosságra a voksolás hivatalos eredményét. Június 6. és 9. között összesen 370 millió európai választópolgár döntheti el, hogy kik legyenek az Európai Parlament tagjai a következő öt évben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
A kormánydöntések nehéz öröksége feszíti a magyar gazdaságot

A kormánydöntések nehéz öröksége feszíti a magyar gazdaságot

A külkereskedelmi egyenleg tavalyi javulását nagyjából azonos mértékben határozta meg két tényező: egyszerre estek be a 2022-es rekordszintekről az energiahordozók árai, valamint a magas infláció miatt beszakadó lakossági fogyasztás miatt csökkent az import. A kormányzat egyes intézkedései – például az ársapkák – ráadásul fenntartották a cserearány-romlás egyensúlyromboló hatását, a gazdaság középtávon meg is fizeti ennek árát magasabb államadósság és finanszírozási költségek formájában, ami végül alacsonyabb növekedési potenciállal jár együtt – derül ki az Európai Bizottság egyensúlytalansági jelentésének egyik elemzéséből.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×