Infostart.hu
eur:
364.63
usd:
311.29
bux:
134195.24
2026. április 30. csütörtök Katalin, Kitti

Már hiába is keresné a hamis CD-ket

Három évvel ezelőtt még kétezer, tavaly mindössze 13 jogsértő módon előállított, forgalomba hozott CD-t és DVD-t foglalt le Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) – írja a Magyar Nemzet az adóhivatal adataira hivatkozva.

Három évvel ezelőtt még kétezer, tavaly mindössze 13 jogsértő módon előállított, forgalomba hozott CD-t és DVD-t foglalt le Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) – írja a Magyar Nemzet az adóhivatal adataira hivatkozva.

A lap Kis Péter András szóvivőt idézi, aki a mediapiac.com-nak nyilatkozva azt mondta, hogy az elmúlt években visszaesett a CD-k, DVD-k népszerűsége. Ennek oka, hogy a memóriakártyák és a pendrive-ok mellett megjelentek a felhőalapú médiaszolgáltatások, emellett pedig egyre több a streamingszolgáltatás, a jogtiszta tartalmakat más forrásból is könnyebben meg lehet szerezni, mint korábban.

Tavaly az okozott kár csupán pár tízezer forintot tett ki, a lefoglalt lemezek egyébként rendszerint üresek voltak, az ezek után fizetendő jogdíjat viszont nem rótták le.

A szóvivő arról is beszélt, hogy a szerzőijog-sértések száma nem csökkent. Tavaly 157 esetben fogott vizsgálatba a NAV, az ügyek együttesen hétszázmillió forint kárról szóltak.

Címlapról ajánljuk
Áll a bál Londonban az újabb antiszemita támadás miatt

Áll a bál Londonban az újabb antiszemita támadás miatt

Határozottabban kell elítélni a brit zsidó közösség elleni támadásokat. Erről beszélt a londoni rendőrkapitány, azután, hogy Londonban egy férfi megkéselt két zsidó férfit az utcán. A korábbi incidensekkel szemben ezt az esetet már gyorsan terrortámadássá nyilvánították.

Kaiser Ferenc: a globális védelmiköltség-becslés jócskán „alálőhet”, de a nyertes így is az Egyesült Államok

Rekordszintre, 2890 milliárd dollárra emelkedtek a globális fegyverkezési kiadások 2025-ben, immár 11. egymást követő évben növekedve – közölte a Stockholmi Nemzetközi Béke Kutatóintézet. Ez azonban valószínűleg meg sem közelíti a valódi összegeket.
inforadio
ARÉNA
2026.04.30. csütörtök, 18:00
Nagy Zoltán Zsolt
a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×