Infostart.hu
eur:
388
usd:
334.64
bux:
120688.04
2026. március 3. kedd Kornélia
Nyitókép: Facebook

Orbán Viktor: 3,5 millió oltásnál nyithatnak a teraszok, a felső tagozatosok otthon maradnak

A kormányfő szerda délután a Facebookon tett bejelentést az újabb járványügyi könnyítésekről. A középiskolások és a felső tagozatosok május 10-ig digitális oktatásban vesznek részt.

Kedden a Facebookon rövid animáció formájában jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök, hogy Magyarországon immár megvan a hárommilliomodik ember, aki megkapta legalább az első koronavírus-védőoltását

A szerda délután véget ért kormányülést követően ült a kormányfő kamerák mögé a Karmelitában, és a következőket mondta: örömmel látja, hogy elérte az ország a 3 millió oltást, emiatt sokaknak köszönetet mondott, az oltóktól, a vakcinát beszerzőktől a raktárosokig, sofőrökig, akik a vakcinák célba juttatásában segítettek.

"Gyorsan haladunk az oltással, Európában talán a legjobban.

A következő héten szerda-csütörtökön elérhetjük a 3,5 millió beoltottat, akkor kinyithatnak a teraszok. Ezzel visszakapjuk a régi életünk egy darabját"

– jelentette be. Hozzátette, a teraszdíjat eltörli a kormány.

Az iskolákkal kapcsolatban is bejelentést tett. Az április 19-i iskolanyitás szabályait megváltoztatták:

csak az óvodákban és az általános iskolák alsó tagozatán lesz nyitás,

a felsősök és a gimnazisták otthon maradnak, folytatódik a digitális oktatás május 10-ig.

A kormány azt is megállapította, hogy felerősödtek a vakcinák elleni politikai támadások, beindult az oltásellenes és elbizonytalanító kommunikáció, ezért a miniszterelnök azt kérte, senki ne hallgasson az elbizonytalanító hangokra, mert az oltás életet menthet.

"Arra kérem önöket, hogy a felkínált vakcinát fogadják el, és oltassák be magukat" – mondta Orbán Viktor.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Szakértő: síita dzsihádot indíthat el a világban Ali Hamenei megölése

Szakértő: síita dzsihádot indíthat el a világban Ali Hamenei megölése

Az iráni ajatollah megölése terrorhullámot, síita bosszúhadjáratot indíthat el a nyugati világban – mondta az InfoRádióban nyilatkozó szakértő. Sárközy Miklós, a Károli Gáspár Református Egyetem oktatója nem számít demokratikus fordulatra az Egyesült Államok és Izrael által megtámadott közel-keleti országban. De mi vagy ki az az ajatollah?

Ezt a levelet kapta Ursula von der Leyen Orbán Viktortól

A mai napon felszólítottam Ursula von der Leyent, hogy szerezzen érvényt az EU-Ukrajna társulási megállapodásnak, amely előírja a Magyarországnak járó olajszállítmányok továbbítását – írja közösségi Oldalán Orbán Viktor.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Trump hallani sem akar tárgyalásról, indul az olajállamok megtorlása, új országok lépnek be a háborúba – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Trump hallani sem akar tárgyalásról, indul az olajállamok megtorlása, új országok lépnek be a háborúba – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Szombat hajnalban robbant ki a háború a Közel-Keleten, amikor Izrael és az Egyesült Államok közösen csapásokat mért az iszlamista rezsimre. A helyzet azóta változatlanul feszült, egyelőre nincs jele csillapodásnak - Trump elnök ma nyíltan visszautasította a tárgyalás lehetőségét. Az amerikai hadsereg bejelentette, hogy az Ománi-öbölben csapást mértek az iráni haditengerészet tizenegy hajójára, és megsemmisítették azokat - számolt be a Times of Israel. A Sky News értesülései szerint az iráni Forradalmi Gárda általános zárlatot rendelt el a Perzsa-öblöt az Indiai-óceánnal összekötő Hormuzi-szorosban. Ugyanakkor Izraeli biztonsági tisztviselők arra figyelmeztették a kormány tagjait, hogy Irán ballisztikusrakéta-fenyegetése a jelenlegi hadművelet során nem számolható fel teljesen. Több szakértő úgy véli, hogy a rezsim megdöntésére most kevés esély mutatkozik. A legfrissebb fejlemények közé tatozik, hogy Irán megtámadta Szaúd-Arábiában az amerikai nagykövetséget, erre Donald Trump súlyos következményeket helyezett kilátásba. Délután izraeli lapok arról írtak: Katar és Szaúd-Arábia hamarosan belépnek a háborúba, Izrael és az USA oldalán. Cikkünk folyamatosan frissül a Köel-Kelet háborújának legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×