Augusztus 17-én jelentették be, hogy Magyarország vegyesvállalatot alapít a német Rheinmetall céggel a csúcskategóriás Lynx gyalogsági harcjárművek gyártására. Szeptember 9-én beszerzési szerződést írtak alá a Rheinmetall-lal 218 Lynx beszerzéséről, az eszközök túlnyomó részét, 172-t Zalaegerszegen állítják elő.
Öt nappal ezelőtt jött a hír, hogy izraeli technológiát tartalmazó radarokat vásárol a Rheinmetall Canada vállalattól a Magyar Honvédség. Ez a kis hatótávolságú rakéták és tüzérségi lövedékek ellen védelmet nyújtó Vaskupola rendszer radarrendszere. (És a Tatára érkezett 12 Leopard 2A4 harckocsi fő fegyverzetét – 120 mm-es űrméretű, sima csövű harckocsiágyú – is a Rheinmetall készíti.)
Ezután érkezett szerdán az újabb, a Rheinmetallal kapcsolatos bejelentés. Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos titkárságának közleménye szerint katonai célú járművek merőben újszerű, következő generációjának közös létrehozását célzó projektről állapodott meg a német Rheinmetall ipari csoport és Magyarország kormánya. Kutatás-fejlesztés, prototípusépítés, tesztelés, majd tervezetten sorozatgyártás valósul meg Magyarországon. Úgy értékeltek: "mivel a civil szektort követően a katonai célú járművek terén is forradalmi változások körvonalazódnak, a projekt időzítése kedvező lehetőséget teremt a kibontakozó hazai védelmi ipar számára, hogy a világ technológiai élvonalához csatlakozzon".
Maróth Gáspár az ATV Spirit csatornán elmondta:
a megállapodás lényege egy gumikerekes, „valóban forradalmian új fejlesztéseket és képességeket tartalmazó gépjármű, illetve gépjárműcsalád fejlesztése".
A teljes fejlesztése Magyarországon fog történni, illetve a remények szerint a jövőbeni gyártása is itt fog megvalósulni. Zalaegerszegen lesz a kutatás-fejlesztési központ, és ezzel kapcsolatban már megalapították a Rheinmetall Hungary céget. A gyáregység építését csütörtökön indítják el Zala Megye központjában. A gumikerekes járművek esetében a gyártás viszont Kaposvárra tervezik.
Páncélozott gépjárműről van szó, amely emberek szállítására alkalmas, és különféle meghajtásai lesznek.
„Ha a következő években olyan szinten tartunk a prototípus fejlesztésben, ahogy azt elterveztük a német mérnökökkel, akkor majd egy-két éven belül tudunk bővebbet is mondani"
– jelentette ki a kormánybiztos. Hozzátette: ez egy teljesen új fázisa a hadiipari fejlesztésnek. „Itt most arról beszélünk, hogy valóban a világ élvonalába tartozó kutatás-fejlesztési programban veszünk részt, és hiszünk abban, hogy ennek a terméknek meg lesz a piaca."
A honvedelem.hu oldalon is megjelent egy beszámoló, amelyből kiderült: a megállapodásról szóló dokumentumot magyar részről Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, Maróth Gáspár, a védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos, míg a Rheinmetall részéről Armin Papperger, a cég elnök-vezérigazgatója látta el kézjegyével.
Armin Papperger emellett felhívta a figyelmet arra is, hogy a gyártás mellett igen komoly kutatási-fejlesztési és tesztelési képességeket is kiépítenek Magyarországon. Ennek köszönhetően a magyar haderő olyan eszközökkel, harcjárművekkel gazdagodhat majd, amelyek tökéletesen megfelelnek a honvédség igényeinek.
Maróth Gáspár az aláírást követően elmondta: a Rheinmetall legújabb, forradalmian új technológiákra épülő, gumikerekes harcjárművének tervei készülhetnek el Magyarországon, illetve részben Zalaegerszegen. Az elképzelések szerint kaposvári végszereléssel történhet majd meg a járművek gyártása, külföldi megrendelők számára is. Mint a védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos leszögezte: ezzel Magyarország a világ élvonalába tartozó fejlesztési és gyártási folyamatokba kapcsolódhat be.