Infostart.hu
eur:
360.23
usd:
316.12
bux:
144278.74
2026. július 29. szerda Flóra, Márta
Nyitókép: Pixabay

A vírus nem válogat: egymást követik az óvoda- és iskolabezárások

Legutóbb két salgótarjáni iskola kényszerült bezárni, miután az egyik oktatási intézményben megfertőződött egy tanár, kontaktjai pedig más iskolákban tanítanak, szúrta ki az Index.

Fekete Zsolt polgármester Facebook-bejegyzésből kiderül, hogy a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola pedagógusa lett fertőzött, ezért az intézmény bezárt. Jelenleg a teljes tanári kart tesztelik és jövő héttől áttérnek a digitális oktatásra. Mivel több pedagógus a Táncsics Mihály Közgazdasági Szakközépiskolában is tanít, ezért elővigyázatosságból jövő héttől azt is bezárják.

A városban egyébként több koronavírus gyanús esetet vizsgálnak, jegyzi meg a Napi.hu.

Mint arról az Infostart is beszámolt, több oktatási intézmény számára sem indult zökkenőmentesen az idei tanévkezdés a koronavírus-járvány miatt. Már az első tanítási nap kiderült, hogy az Óbudai Nagy László Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában három pedagógus tesztje is pozitív lett, a XIII. kerületi Berzsenyi Dániel Gimnáziumnak pedig a gólyatáborában fertőződtek meg többen.

A keddi napon azonnali hatállyal rendkívüli szünetet rendelt el az Oktatási Hivatal a Nagyvázsonyi Kinizsi Pál Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskolában, sajtóhírek szerint egy tanár kaphatta el a vírust.

A szerdai nappal bezárt a Tótkomlósi Ligeti Óvoda is, miután az egyik ott dolgozó koronavírus-tesztje pozitív lett. Hasonló okok miatt kéthetes karanténra kötelezték a Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium teljes tantestületet, így ott is szünetel a tanítás.

De elmarad a Szegedi Tudományegyetem szeptember 5-i tanévnyitó ünnepsége is az egyik rektorhelyettes megfertőződése miatt.

A fentieken túl a koronavírus felütötte fejét már egy hajdúböszörményi, egy hódmezővásárhelyi és egy törökbálinti óvodában is.

Címlapról ajánljuk
Kína felé fordul Csehország, útra kel Andrej Babis

Kína felé fordul Csehország, útra kel Andrej Babis

Jelentősen fellendítené a diplomáciai és gazdasági kapcsolatokat Kínával a cseh kormány, a miniszterelnök pekingi látogatásától konkrét üzleti megállapodásokat vár. A közeledést ugyanakkor éles ellenzéki bírálatok és diplomáciai feszültségek kísérik.

Fontos adóváltozásokról döntött a parlament

Az Országgyűlés kedden megszavazta az adórendszer egyszerűsítését célzó törvénycsomagot, amely megszünteti a felesleges és az uniós joggal összeegyeztethetetlen adónemeket, miközben szigorítja a bizalmi vagyonkezelők és egyes alapítványok adózási feltételeit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×