Infostart.hu
eur:
376.69
usd:
316.25
bux:
129854.13
2026. február 9. hétfő Abigél, Alex
Nyitókép: Pixabay

Baltával támadt a barátnőjére, meg akarta ölni

A Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség különös kegyetlenséggel, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt benyújtott vádirata alapján a bíróság a letartóztatásban lévő székesfehérvári férfit 10 év börtönbüntetésre és 8 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Az elkövető az ügyészség beszámolója szerint 2017 áprilisában, egy internetes társkereső oldalon ismerkedett meg a sértettel, ezt követően több alkalommal találkoztak. A vádlott, a háromgyermekes, elvált K. B. Attila 2017 áprilisában egy internetes társkeresőn ismerkedett meg K. Ritával, aki szintén külön élt férjétől, és ugyanúgy három gyermekről gondoskodott. A férfi és a sértett 2017. augusztus 6. napján, az esti órákban Környén, egy hétvégi házban találkozott.

A vádlott nem tudta elfogadni, hogy a sértett csupán barátként tekint rá, ezért elhatározta, hogy megöli. Miután a sértett elaludt, a vádlott egy 30 cm hosszúságú baltával addig ütötte a fejét, amíg már nem mozdult és nem adott életjelet.

A férfi úgy vélte, hogy a sértett meghalt, ezért elhagyta a helyszínt, de az esti órákban feladta magát a rendőrségen. A bűncselekmény helyszínére érkező rendőrök megállapították, hogy a sértett még él, majd a mentők kórházba szállították. Állapotát a kórházban sikerült stabilizálni, azonban

a bántalmazás miatt maradandó fogyatékosságot okozó sérülései keletkeztek.

A súlyos koponyasérülések miatt a sértett életét vesztette volna, amennyiben nem részesül szakszerű orvosi ellátásban.

Az ügyészség a vádiratban indítványt tett arra, hogy a bíróság a vádlott letartóztatását tartsa fenn, továbbá arra, hogy a vádlottat fegyház fokozatú szabadságvesztés büntetésre és közügyektől eltiltásra ítélje.

A Tatabányai Törvényszék az ügyészség vádirata alapján bűnösnek mondta ki a férfit, akit ezért 10 év börtönbüntetésre és 8 év közügyektől eltiltásra ítélt. Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője fellebbezést jelentett be, az ügyész három nap gondolkodási időt kért.

Címlapról ajánljuk
Szakértő a magyar videojáték-fejlesztő cég támogatásáról: a tehetség megvan, meglátjuk, a pénz mire lesz elég

Szakértő a magyar videojáték-fejlesztő cég támogatásáról: a tehetség megvan, meglátjuk, a pénz mire lesz elég

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint ezen a téren is a globális élmezőnybe törünk, ezért a kormány 1,5 milliárd forintos támogatást adott egy magyar videojáték-fejlesztő cég 4,5 milliárdos beruházásához. Az InfoRádiónak nyilatkozó szakértő szerint tehetségből van elég egy világsikerű magyar videójáték megalkotásához, az viszont kétséges, hogy 4,5 milliárd forint elég-e rá.

Orbán Viktor Szekszárdon folytatta az országjárást, és a térség polgármestereivel is tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök Lázár János építési és közlekedési miniszter társaságában Szekszárd térségének polgármestereivel tárgyalt, majd fórumot tartott: esti posztja szerint „Szekszárdon tudják: a Fidesz a biztos választás. Hétfő este annyian voltunk, hogy a végén már csak cipőkanállal lehetett beférni.”
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
Emelkedik a Nasdaq és az amerikai technológiai cégek

Emelkedik a Nasdaq és az amerikai technológiai cégek

Csúcson zártak az európai részvénypiacok és szárnyal a Nasdaq, ahogy a múlt heti mélyrepülés után újra emelkednek a technológiai vállalatok részvényei. A befektetői hangulatot ezen kívül elsősorban a negyedik negyedéves gyorsjelentési szezon friss számai és az amerikai kamatpálya alakulásával kapcsolatos várakozások határozzák meg. A magyar tőzsdén szintén új történelmi csúcsra került a Richter részvénye.  Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×