Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 2. vasárnap Lehel

Meghalt egy magyar katona az M7-esen

Halálos áldozata is van a hétfő délelőtti, az M7-es autópályán történt katonaikonvoj-balesetnek - mondta a honvédelmi miniszter rendkívüli sajtótájékoztatóján.

Benkő Tibor közölte:

egy fiatal, kiváló katona hunyt el.

A miniszter részvétét fejezte ki a hozzátartozóknak és a barátoknak.

A balesetben az elhunyt katonán kívül öten sérültek meg.

Benkő Tibor elmondta, belső vizsgálat lefolytatását rendelte el a baleset körülményeinek tisztázására, a balesetet a rendőrség vizsgálja.

Összesen hat jármű ütközött össze az M7-es autópálya Balaton felé vezető oldalán, a 64-es kilométernél, Székesfehérvárnál. Két sérültet mentőhelikopterrel szállítottak az MH Egészségügyi Központba, négyet pedig a székesfehérvári kórházban látnak el.

A tehergépjárművekből álló konvoj a Bátor Harcos 2019 gyakorlatra tartott Hódmezővásárhelyről a Magyar Honvédség Központi Gyakorló- és Lőterére, Veszprém-Újmajorba.

A baleset miatt 15 kilométeres torlódás alakult ki hétfő délutánra az M7-esen.

A teljes útzár miatt feltorlódott járművek már a pákozdi lehajtóig állnak, ezért a 7-es útra már a velencei lehajtónál érdemes letérniük a Balaton felé tartóknak.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Tisza-kormány: energiaválsággal küzd Magyarország

Tisza-kormány: energiaválsággal küzd Magyarország

Történelmi leállás küszöbére érkezett a Paksi Atomerőmű: a Duna tovább apadó vízszintje miatt vasárnap hajnalban lekapcsolták az utolsó előtti termelő gépegységet, az OAH reggeli adatai szerint pedig már csak a 2. blokk működik, 233 megawattos teljesítménnyel. Magyar Péter közlése alapján az erőmű még vasárnap, 44 év után először teljesen leállhat. A kormány rendkívüli energiatakarékossági intézkedésekkel, további termelőkapacitások mozgósításával és szükség esetén a nagyfogyasztók korlátozásával igyekszik stabilizálni az áramellátást. Cikkünk folyamatosan frissül a Tisza-kormány legfontosabb vasárnapi bejelentéseivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×