Infostart.hu
eur:
375.44
usd:
318.03
bux:
0
2026. február 27. péntek Ákos, Bátor
Michael Apel, az Airbus német leányvállalatának üzletágvezetője, Martin Deister, az Airbus légvédelmiüzletág-vezetője és Fodor Péter, a Honvédelmi Minisztérium (HM) Védelemgazdasági Hivatalának főigazgatója (b-j) aláírja a Magyar Honvédség (MH) légtérvédelmi rendszerének megújítását szolgáló szerződést a HM-ben 2018. december 20-án. Az új rendszer (SAMOC) kompatibilis a hasonlóan fejlett NATO rendszerközpontokkal, ennek megfelelően gyors, megbízható, pontos és egységes formátumú információ szolgáltatására képes. A Magyar Honvédség így a lehető legrövidebb időn belül tud védekezni a kiemelten védett vagy egyéb fontos objektumokra, illetve az ország lakosságára veszélyt jelentő repülő eszközök (repülőgépek, helikopterek, rakéták, drónok) ellen.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Újabb nagy honvédelmi fejlesztésről döntöttek

Korszerű légvédelmirakéta-vezetési rendszer beszerzéséről döntött a honvédelmi tárca. Az erről szóló szerződést csütörtökön írták alá az Airbus képviselőivel Budapesten.

A Magyar Honvédség légtérvédelmi rendszerének megújítását szolgáló szerződést az Airbus képviseletében Martin Deister légvédelmiüzletág-vezető és Michael Apel, a cég német leányvállalatának üzletágvezetője, a Honvédelmi Minisztérium (HM) részéről Fodor Péter, a HM Védelemgazdasági Hivatalának főigazgatója írta alá.

A rendezvényen elhangzott: a haderőfejlesztési program ütemezett végrehajtása újabb fontos állomáshoz érkezett.

Az új rendszer (SAMOC) kompatibilis a hasonlóan fejlett NATO rendszerközpontokkal, ennek megfelelően gyors, megbízható, pontos és egységes formátumú információ szolgáltatására képes. A Magyar Honvédség így a lehető legrövidebb időn belül tud védekezni a kiemelten védett vagy egyéb fontos objektumokra, illetve az ország lakosságára veszélyt jelentő repülő eszközök (repülőgépek, helikopterek, rakéták, drónok) ellen.

A HM közölte: mindez egységes rendszerben teszi lehetővé a földi telepítésű légvédelem teljes harcvezetését, és a 21. századi követelményeknek megfelelően integrálja a vezetési, irányítási, kommunikációs, számítástechnikai- és felderítési képességeket.

Címlapról ajánljuk

Este másodszor is bekérették a magyar nagykövetségi ügyvivőt Kijevben

A nap folyamán másodszor is bekérették a magyar nagykövetségi ügyvivőt az ukrán külügyminisztériumba, és ezen az újabb találkozón is bebizonyosodott, hogy Kijev kizárólag politikai okok miatt nem indítja újra a kőolajszállítást - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Budapesten.
inforadio
ARÉNA
2026.02.27. péntek, 18:00
Baán László
a Szépművészeti Múzeum főigazgatója, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×