Sok orvos nem használja még az egy éve működő Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Teret, pedig kötelező lenne, így ők az Állami Egészségügyi Ellátó Központ főosztályvezetője szerint jogsértést követnek el.
Az egy éve működő Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térben (EESZT) láthatóak a betegek leletei, így sokkal biztonságosabb a betegek kezelése - mondta az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) főosztályvezetője az M1 műsorában.
A rendszer tavaly november óta tartalmazza a keletkezett adatokat, de indult egy új program, amely során öt évre visszamenőleg feltöltik a betegadatokat - tette hozzá Szabó Bálint.
Elmondta, a háziorvosok és a járóbetegellátók 10-15 százaléka nem él még az informatikai rendszer nyújtotta lehetőséggel. Nekik is kötelező lenne használniuk, így ők jelenleg jogsértő magatartást folytatnak.
KezdőlapBelföldEgészségügyi ellátóközpont: biztonságosabb a betegek kezelése
A klímakatasztrófa egyértelművé tette, hogy a folyamatosan növekvő gazdaságra alapozott társadalom fenntarthatatlan. Ezért a fogyasztás tudatos minimalizálására lenne szükség, az erőforrásokat pedig az úgynevezett polikrízisre történő mentális felkészülésre kellene fordítani – mondta az InfoRádiónak Stumpf-Biró András összeomlás-kutató. A Pannon Egyetem kutatója radikálisan látja az emberiség közeljövőjét, és ezt nem rejtette véka alá Magyarország első üzleti jövőkutató konferenciáján sem, ahol a Mélyalkalmazkodás nevű mozgalom hazai képviselőjeként tartott előadást.
A kormány lehetőséget teremt arra, hogy a Bérgarancia Alapból is részesülhessenek anyagi támogatásban a ragadós száj- és körömfájás betegséggel sújtott gazdálkodók - jelentette be Nagy István agrárminiszter szombaton az Agrárminisztérium közleményében.
A legújabb World Happiness Report ismét feltérképezte a világ legboldogabb országait, rávilágítva arra, hogy a jólét, a társadalmi bizalom és az életszínvonal hogyan alakítja az emberek elégedettségét. Miközben az északi országok továbbra is az élen járnak, néhány nemzet meglepő előrelépést tett a rangsorban, míg mások visszacsúsztak. Magyarország messze az élbolytól, a 69. helyet kapta, közvetlenül Kína mögött.