eur:
410.93
usd:
394.4
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István

Minden kiderül a mohácsi csatáról - hetilapszemle

A Figyelő egy pedagógus szakemberrel, a HVG pedig egy történésszel közölt interjút.

A Figyelő Révész Judit angoltanárral, pedagógusképzővel, a „Tanítás mint értelmiségi hivatás” című könyv szerzőjével készített interjút. A szakember szerint ahhoz, hogy valaki jó tanár legyen, nem csak elméleti tudás, hanem erős személyiség is szükséges. Fontos, hogy a pedagógushallgatóknak több olyan tárgyat oktassanak, amelyek a szakmára készítik fel őket. Révész Judit hozzátette: ahhoz, hogy a tanároknak legyen tekintélyük, a szakmán belül is meg kellene egyezni arról, hogy mik a legfontosabb célok, így is elő lehetne segíteni a minőségi oktatást.

A HVG riportere Fodor Pál történésszel beszélgetett, aki egy akadémiai csoport élén a mohácsi csatát kutatja. A szakember hangsúlyozta, hogy a csata elveszítése nem a széthúzás, hanem a túlerő következménye volt. A magyar oldalon harcoló katonák közel fele külföldi volt, de az így összeállt 26-27 ezer fős sereg is kevés volt a 60-100 ezer fős török csapattal szemben – jelentette ki Fodor Pál. A kutató azt ígérte: november 15-én elárulják azt is, pontosan hol lehetett a csata.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×