2012 óta jogszabály írja elő a teljes körű intézményi egészségfejlesztést – emlékeztetett Somhegyi Annamária, a programért felelős nemzeti koordinátor a Magyar Időkben.
Ennek része egyebek mellett a mindennapos testnevelés, de sok iskolában nincsen tornaterem, ezért az órákat a tantermekben, vagy a folyosón tartják. A helyzettel már gyakorlatukon találkoznak a testnevelő tanárnak készülők – mondta az InfoRádiónak Csordás-Makszin Ágnes, a Testnevelési Egyetem tanársegédje.
„Sokszor kivisznek zsámolyokat, gumiszőnyegeket vagy más eszközöket a folyosóra. Az iskolában a gyakorlat alatt szembesülnek ezzel, és próbálhatják ki magukat is, hogy milyen a folyosón fegyelmezni és megtanítani a tananyagot” - fejtette ki.
Az intézmény Tanárképző Intézetének munkatársa szerint
ilyen körülmények között is biztonságosan meg lehet tartani a testnevelésórát.
Csordás-Makszin Ágnes szerint figyelembe kell venni a körülményeket és lehetőségeket. Vannak tágas folyosók, ahová az eszközöket is ki lehet pakolni, és bár valóban nem olyan, mintha egy tornateremben lenne az óra, de így is meg lehet oldani biztonságosan. Hozzátette: a testnevelők ilyenkor képességfejlesztést, például lépcsőzést szoktak beilleszteni a programba
A kormány a Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Programmal biztosítaná a megfelelő feltételeket, ezen belül valósul meg a tanuszoda- és tornaterem fejlesztés. A program 2015-ös és 2017-es ütemében is építenek tornatermeket – számolt be korábban Szabó Tünde sportért felelős államtitkár.
Arra a kérdésre, hogy az országban hány iskolában nincsen tornaterem, az InfoRádió az Emberi Erőforrások Minisztériumától még nem kapott választ.