Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska
Téma a Hospice Alapítvány további támogatása

Téma a Hospice Alapítvány további támogatása

A parlamentben is szóba került a Magyar Hospice Alapítvány állami támogatása. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára szerint ennek a szervezetnek is biztosítják azt a támogatást, amit a többi szolgáltatónak.

Elsőként az RTL Klub számolt be arról, hogy mivel hiába kértek támogatást korábban az egészségügyi államtitkárságtól, a Magyar Hospice Alapítvány bezárhatja az ország egyetlen felnőtt hospice házát, mivel annak működtetéséhez évi ötvenmillió forint állami támogatásra volna szükségük. A sajtóhírek nyomán többen anyagilag is támogatták a – súlyos betegségük végstádiumában levők humánus ellátását végző – szervezetet, így több millió forint gyűlt össze, majd a hétvégén az emberi erőforrások minisztere, Balog Zoltán utasítást adott tárcájának a Hospice Alapítvány támogatására.

A parlamentben a szocialista Bangóné Borbély Ildikó vetette fel, hogy miért engedte volna a kormány, hogy bezárják az ország egyetlen felnőtteket szolgáló hospice házát.

„Hányszor kell még azt olvasnunk a hírekben, hogy néhány 10 millió forint hiányzik egy nagyon fontos szervezetnek a működéséből? Államtitkár úr, ne forduljon már többet ilyen elő” - mondta az MSZP politikusa.

Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára válaszában rámutatott, hogy jelenleg Magyarországon 21 intézményben van hospice ellátás, összesen mintegy 250 ágyon, emellett otthoni szakápolást is nyújtanak.

„A magyar állam természetesen a Magyar Hospice Alapítvány számára is biztosítja azt a támogatást, amit a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőből a többi szolgáltató is megkap, hiszen itt több szolgáltató van, nem egyetlen egy. Köszönjük az ő munkájukat, amit elvégeznek, és ennek a fedezeteként megkapják azt az állami támogatást, amit mindenki más is megkap” - fejtette ki, hozzátéve, hogy a tíz ágyon való ellátásra további kérésre

az egészségügyi államtitkár tesz lépéseket, hogy a hiányzó összeget miként tudja pótolni.

Az államtitkár igyekezett megnyugtatni mindenkit, hogy az érintettek minden intézményben megkaphatják ugyanazt az ellátást, amit eddig.

Címlapról ajánljuk
Saját mobilja van egyre több óvodásnak, tiktokozik a gyerekek háromnegyede – a magyar valóság számokban

Saját mobilja van egyre több óvodásnak, tiktokozik a gyerekek háromnegyede – a magyar valóság számokban

Egyre több óvodás gyermeknek van saját telefonja, a gyermekek 7 százaléka pedig már 4–6 évesen mobilhasználó – derült ki az NMHH reprezentatív kutatásából, amelyet 2 ezer szülő és 2 ezer 7 és 16 év közötti gyermek megkérdezésével végeztek el. A felmérés rámutat arra is, hogy a gyerekek szabadidejük egyre nagyobb részét töltik digitális platformokon, a szülők egyre passzívabbak, a mesterséges intelligenciának pedig mindenki jobban hisz a kelleténél.

Kiss Róbert Richard a magyar idegenforgalomról: osztrák mintára kellene változtatni

Bécset és Budapest más környékbeli konkurensét nagyobb számban keresik fel azok a gazdagabb turisták, akik kikapcsolódásuk során megvásárolnak olyan termékeket, amelyeket egy átlagos turista nem tud vagy nem akar kifizetni – mondta az InfoRádióban a turisztikai szakújságíró, aki szerint Budapestnek az osztrák főváros lehet a követendő példa. Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség elnöke pedig arról számolt be, hogy hazánk tavaly duplaannyi vendéget fogadott, mint amennyien az országban élnek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Lerántotta a leplet Amerika a félelmetes M1E3 páncélosról - Megszületett a csataterek új uralkodója?

Lerántotta a leplet Amerika a félelmetes M1E3 páncélosról - Megszületett a csataterek új uralkodója?

Az amerikai M1 Abrams harckocsi igazi túlélő: az 1980-as évek óta számtalanszor nekiállt már a Pentagon, hogy fejlesszen egy olyan tankot, amely szebb, jobb ütőképesebb – a végső döntés mindig az lett, hogy inkább maradjon még néhány évig a jól bevált páncélos. A napokban bemutatták az Abrams-család legújabb tagját Detroitban, az M1E3-ast, amely várhatóan a következő évtizedekben kiszolgálja majd az amerikai haderő igényeit, mint elsődleges harckocsitípus. Nézzük meg, mit lehet tudni a gépről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×