eur:
409.14
usd:
358.78
bux:
89843.71
2025. április 23. szerda Béla

Balog Zoltán utasítást adott a Hospice alapítvány támogatására

Az emberi erőforrások minisztere utasítást adott az egészségügyért felelős államtitkárnak, hogy biztosítsa a Magyar Hospice Alapítvány működéséhez szükséges forrást - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi).

A tárca közleményében hangsúlyozta továbbá, hogy a miniszter egyúttal az alapítvány figyelmét is felhívta a felelős működésre.

Az Emmi egészségügyi államtitkársága csütörtökön azt közölte, hogy vizsgálják az alapítvány támogatási kérelmét. Úgy fogalmaztak, elismerik a Magyar Hospice Alapítvány szakmai munkáját és társadalmi jelentőségét, éppen ezért az elmúlt három évben már 25 millió forint támogatást kapott az alapítvány.

Korábban a sajtóban és ellenzéki pártok nyilatkozataiban is megjelent: a Magyar Hospice Alapítvány tájékoztatása szerint heteken belül bezárhatják az ország egyetlen, gyógyíthatatlan felnőtt betegeket ápoló hospice házát, mivel nem áll rendelkezésre a működéshez szükséges pénzügyi fedezet.

Címlapról ajánljuk
Betelepülési törvény: időt és pénzt nyerhetnek a települések, hogy utolérje az infrastruktúra a méretet

Betelepülési törvény: időt és pénzt nyerhetnek a települések, hogy utolérje az infrastruktúra a méretet

A múlt héten jelent meg a települések önvédelmi jogáról szóló törvénytervezet. A javaslatcsomag az elfogadását követően lehetőséget ad az önkormányzatoknak arra, hogy akár anyagi hozzájárulást is kérjenek a betelepülőktől. Balogh László, az ingatlan.com vezető elemzője elmondta, hogy ezt csak bizonyos feltételekkel tudják megtenni a helyhatóságok.

Nem lesz egyszerű most feltölteni az európai gáztárolókat, de legalább elkezdték

Jelentős gázfelvásárlásba kell kezdeniük az európai országoknak, a gáztárolók töltöttsége ugyanis az elmúlt évekhez képest igen alacsony, 30 százalék körül van jelenleg – hívta fel a figyelmet a Reuters. Pletser Tamás, az Erste olaj- és gázpiaci elemzője az InfoRádióban azt mondta, már most megkezdődött a nyersanyag felhalmozása, de a minimálisan kötelező 90 százalékos töltöttségi szint elérése így is jelentős kihívás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.23. szerda, 18:00
Gyulay Zsolt
a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×