Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Kevesebb fa pusztult el az enyhe tél következtében

A szokásosnál jóval kevesebb fa pusztult el tavaszra a fővárosban az utak és a járdáktéli sózása miatt - mondta az InfoRádióban a Főkert Zrt. vezetője.

Kocsis László közölte: a budapesti gondozásban lévő 127 ezer fából évente 500-1000 darab pusztul el a só miatt, idén ez a szám néhány száz körül lesz.

A szakember szólt arról is, hogy a viharok miatt tavaly körülbelül 400 fát kellett kivágni.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×