Infostart.hu
eur:
360.65
usd:
316.75
bux:
144278.74
2026. július 29. szerda Flóra, Márta

Negyedével csökkenhet a főiskolák, egyetemek száma

Negyedével csökkenhet éveken belül a felsőoktatási intézmények száma. A Magán- és Alapítványi Felsőoktatási Intézmények Vezetői Kollégiumának elnöke szerint erre szükség is van, hiszen már a felsőoktatásban is egyre kevesebb a diák.

Az oktatási tárca tervezete szerint a jövőben egy oktató csak egy intézményben taníthat majd. Kandikó József szerint ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy a kisebb, vidéki intézményeket elhagynák az oktatók. A tatabányai Modern Üzleti Tudományok Főiskolájának rektora úgy véli: nem mindenki akar egy drágább nagyvárosban élni.

Az oktatási tárca nem titkolja azon célját, hogy Magyarországon csökkenjen a felsőoktatási intézmények száma. Kandikó József is úgy látja, hogy túlzott kapacitás van ma a felsőoktatásban.

Elmondta: mint ahogy korábban az óvodákban, majd általános iskolák alsó és felső tagozatain csökkent folyamatosan a diákok száma, a folyamat már elérte a középiskolákat. Hamarosan pedig a felsőoktatásba is egyre kevesebben jelentkeznek majd.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kína felé fordul Csehország, útra kel Andrej Babis

Kína felé fordul Csehország, útra kel Andrej Babis

Jelentősen fellendítené a diplomáciai és gazdasági kapcsolatokat Kínával a cseh kormány, a miniszterelnök pekingi látogatásától konkrét üzleti megállapodásokat vár. A közeledést ugyanakkor éles ellenzéki bírálatok és diplomáciai feszültségek kísérik.

Fontos adóváltozásokról döntött a parlament

Az Országgyűlés kedden megszavazta az adórendszer egyszerűsítését célzó törvénycsomagot, amely megszünteti a felesleges és az uniós joggal összeegyeztethetetlen adónemeket, miközben szigorítja a bizalmi vagyonkezelők és egyes alapítványok adózási feltételeit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×