Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia

Szigorúan ellenőrzi a tb a nem fizetőket

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár áprilistól levélben figyelmeztet mindenkit, akinek nem tisztázott a jogosultsági viszonya, hogy rendezze azt. A biztosítotti jogviszony a területileg illetékes egészségbiztosítási pénztárnál, és az interneten is ellenőrizhető.

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár célja, hogy a biztosításra jogosultak biztosan bekerüljenek az intézmény adatbázisába, valamint, hogy a nem jogosult "potyautasokat" is betereljék a járulékfizetők körébe - mondta az InfoRádiónak az OEP főosztályvezetője.

Az egészségbiztosítási pénztár adatbázisa csak a jogviszonyadatokat tartalmazza, a járulékfizetéssel kapcsolatos információkat az APEH kezeli - tette hozzá Farkasinszky Ildikó.

Online és offline is kiadják az adatokat

Az egészségügyi szolgáltatók április 1-jétől ellenőrzik a jogosultságot: online kapcsolaton keresztül érhetik el az OEP nyilvántartását, az adatokat pedig a TAJ-szám vagy egyéb személyes azonosító beírásával hívhatják le - közölte a főosztályvezető.

Farkasinszky Ildikó elmondta: a háziorvosok esetében az adatokat offline is kiadja az OEP: a doktorok havonta listát kapnak majd azokról, akik nem rendelkeznek biztosítással.

Egyelőre nem lesznek szankciók


Azok, akik jogviszonya nem rendezett, vagy akik egyáltalán nem rendelkeznek biztosítással, tájékoztatót kapnak arról, hogyan rendezhetik a jogviszonyukat.

2007 a felkészülés éve, ezért az ügyfelekkel kapcsolatban még semmilyen szankció nem lép életbe, később is csak az egészségszolgáltatókra nézve lesz következménye, amennyiben elmulasztják ellenőrzési kötelezettségüket - jelentette ki az OEP munkatársa.

Az interneten is ellenőrizhető a jogviszony

A területileg illetékes egészségbiztosítási pénztár ügyfélszolgálatán, és az interneten, az Ügyfélkapun keresztül is ellenőrizhető a biztosítotti jogviszony, ez utóbbihoz azonban szükség van a regisztrációra az illetékes okmányirodánál - mondta Farkasinszky Ildikó.

A regisztrációkor kapott egyedi jelszóval lehet belépni a kormányzati portálra, onnan pedig az OEP honlapjára, ahol a "betegéletút" vagy a "jogviszony" menüpont kiválasztása és a TAJ-szám beírása után lehet hozzájutni az adatokhoz - tájékoztatott az egészségbiztosítási pénztár főosztályvezetője.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×