Infostart.hu
eur:
393.44
usd:
344.62
bux:
121754.84
2026. március 14. szombat Matild

Hatvan tonna angolna akadt fenn a csapdákon

Megkezdte a siófoki Sió-zsilip lezárását a Közép-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság, a Balaton vízszintje ugyanis lassan eléri az optimális szintet.

A Sió-zsilip június 9. óta folyamatosan nyitva van, mivel a tó vízszintje meghaladta a maximális üzemi vízszintet, vagyis a 110 centimétert.

Minderre azért volt szükség, mert szélsőséges időjárási viszonyok esetén a magas vízállás miatt a Balaton elöntötte volna a déli part egyes részeit, súlyos károkat okozva az ottani ingatlanokban.

A héten a tó vízszintje már 112 centiméterre csökkent. A Zsilip
lezárása várhatólag szombatra befejeződik.

Amíg a Sió-zsilip nyitva volt, annak két részén angolnacsapdákat
működtetett a Halászati Zrt. Ez idő alatt volt az év legnagyobb
angolnafogása - mondta Kiss György Károly, a Halászati Zrt. elnök-vezérigazgatója az InfoRádióban.

A kifogott angolna mennyisége meghaladta a 60 tonnát, más halfajtákból 8-9 tonnát fogtak.

Címlapról ajánljuk

A történelemben példátlan olajpiaci apokalipszis fenyeget

A Nemzetközi Energiaügynökség szerint a történelemben még nem volt példa az olajpiac olyan mértékű megzavarására, mint most, az iráni háború idején. Az ügynökség korábban egy hatalmas vésztartalék felszabadítását jelentette be. Közben a Perzsa-öbölben több tankhajót találat ért és hírek szerint Irán aknákat telepít a Hormuzi-szorosban, az Öböl kőolajkereskedelmének kulcspontján..
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
Ballisztikus rakéták zúdultak Ukrajnára, Zelenszkij Franciaországba repült - Híreink az ukrajnai háborúról pénteken

Ballisztikus rakéták zúdultak Ukrajnára, Zelenszkij Franciaországba repült - Híreink az ukrajnai háborúról pénteken

Az éjjel az orosz haderő Iszkander-M típusú ballisztikus rakétákkal támadta Ukrajna területét - Harkiv és Dnyipró térségéből jöttek hírek károkról. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök ma Franciaországba utazott, ahol Emmanuel Macron elnökkel tárgyal majd. Az Egyesült Államok az olajválság hatásainak orvoslása végett enyhítette az Oroszországra kirótt olajszankciókat. Donyeckben az orosz hadsereg Kosztyantynivkát ostromolja, a déli fronton Orihivet próbálják bekeríteni. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború pénteki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×