eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Fiatalokat oltanak az AstraZeneca svéd-brit gyógyszergyártó koronavírus elleni vakcinájával a kölni központi mecsetben 2021. május 8-án. A kölni lakosok előzetes regisztráció nélkül is megkaphatják az oltást.
Nyitókép: MTI/EPA/Sascha Steinbach

Adatok: az oltatlan gyerekek számára továbbra is rizikó a koronavírus

Egy friss amerikai kutatás bizonyítéka szerint a jól haladó oltási ütem mellett a gyerekek esetében megmaradt a súlyos megbetegedés rizikója egészen addig, míg ők oltatlanok.

Az Egyesült Államok járványügyi hivatala, a CDC adatai szerint a 12-17 éves, kórházi kezelésre szoruló koronavírusos betegek közel harmada intenzív terápiás kezelésre szorult, 5 százalékukat pedig lélegeztetőgépre is kellett tenni. A legtöbb kórházba szállított tininek, az érintettek hetven százalékának volt valamilyen alapbetegsége, harminc százalék azonban úgy került kórházba, hogy semmilyen alapbetegség nem jelentett esetében rizikófaktort.

A CDC az adatokat ismertetve arra biztatja a tinik szüleit, hogy adassák be a vakcinát gyerekeiknek, mindenkit figyelmeztetve arra, milyen

súlyos következményei lehetnek a betegség szövődményeinek,

írja az ABC News.

"Mélységesen aggaszt a kórházba került serdülők száma, és szomorúan látom, hány kamaszt kellett intenzív osztályon kezelni vagy géppel lélegeztetni. Ennek a szenvedésnek a nagy része megelőzhető lenne" - mondta a CDC igazgatója, Rochelle Walensky.

Walensky a kamaszokat arra biztatja, hogy ne tegyék le a maszkot, viseljék azt továbbra is, amíg nincsenek beoltva, akkor is, ha olyan helyre mennek, ahol ezt nem követelik meg tőlük.

Az Egyesült Államokban május óta lehet a 12 év fölöttieket a Pfizer vakcinájával oltani: az engedélyt az oltás használatára már az Európai Gyógyszerügynökség, az EMA is megadta. Az USA-ban már több mint félmillió 12 év feletti gyermek kapta meg az oltást a hivatalos tájékoztatás szerint komplikációmentesen.

Mindeközben a jelenlegi amerikai megbetegedések 25 százalékát tinédzserek adják a The Guardian tudósítása szerint: Richina Bicette arról beszélt, hogy az egyre alacsonyabb esetszámok és egyre magasabb oltottság mellett a

vírus olyan populációt keres, amelyet továbbra is képes megfertőzni, és úgy tűnik, jelenleg a gyerekekben találja meg ezt.

Amerikában a szövetségi hatóságok ezen a héten kezdenek vitát arról, hogy a 11 év alatti gyerekek oltását is megkezdjék-e a közeljövőben.

Magyarországon jelenleg a 16 év fölöttiek kaphatnak koronavírus elleni védőoltást a Pfizer vakcinájából. Orbán Viktor miniszterelnök múlt pénteki rádióinterjújában arról beszélt, a 12 év fölöttiek oltásáról tudományos vita zajlik, melynek lezárultát, véleménye szerint a nyár végét megvárja Magyarország azzal, hogy ennek a korosztálynak az immunizálását is megkezdje.

A WHO állásfoglalása szerint a gyerekek immunizálásának most nem kell prioritásnak lennie, fontosabb azokban az országokban elkezdeni a tömeges oltást, amelyek még a veszélyeztetett populációt sem immunizálni.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×