Infostart.hu
eur:
356.33
usd:
308.44
bux:
132231.01
2026. június 10. szerda Gréta, Margit

Óvatosan az akupunktúrával, ha teherbe akar esni!

Továbbra is bizonytalan, hogy káros-e vagy hasznos az akupunktúrás kezelés a babára vágyó nőknél, akik mesterséges megtermékenyítés útján szeretnének teherbe esni.

A kezelőorvosok már régóta hangoztatják, hogy a kínai gyógyászatban népszerű akupunktúra növelheti a női termékenységet azzal, hogy segíti ellazítani az anyaméhet, és csökkenti a stresszhormonok szintjét.

Egy új vizsgálat azonban kimutatta, hogy a lombikbébiprogramban részt vevő nőknél nemhogy növeli, de csökkenti a teherbe esés esélyét a kezelés. Ugyanebből a kutatásból az is kiderült azonban, hogy az "álakupunktúra" növelheti a megtermékenyülést.

A vizsgálat során az ál és a valós akupunktúrás kezelés hatását 370, embrióbeültetésen áteső nőn vizsgálták meg a Hong Kong-i Egyetemen. A Human Reproduction című szaklapban megjelent tanulmányból kiderül, hogy a "placebo", tompa hegyű tűvel szurkált nők általános teherbeesési aránya 55,1, míg a valódi tűvel végzett akupunktúrás kezelésben részesülők sikeres megtermékenyítése 43,8 százalékos volt.

A különbséget még maguk a kutatók sem tudták megmagyarázni, ugyanakkor egy másik, amerikai tanulmány nem mutatott ki eltérést az ál és a valódi akupunktúrás kezelések teherbeesésre gyakorolt hatása között.

Nincs tehát döntő bizonyíték arra, hogy a hagyományos kínai gyógymód jó vagy rossz hatással van a megtermékenyítésre. Szakértők azt mondják: ha a páciensek jobban érzik magukat az akupunktúrától, akkor nem kell őket lebeszélni róla, mindenesetre további átfogó vizsgálatok szükségesek, hogy bizonyosan kiderítsék: káros vagy hasznos a gyerekre vágyó nők számára a tűszúrásos gyógymód.

Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: ez most már trendforduló, Ukrajna megfordította a háború menetét

Bendarzsevszkij Anton: ez most már trendforduló, Ukrajna megfordította a háború menetét

Egy háború legtöbbször nem statikus, hanem dinamikus, a jelenlegi szakasz azonban egyértelműen Ukrajnának kedvez, de ez nem jelenti azt, hogy Oroszország számára elúszott volna a háború – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója. Arról is beszélt, hogy az ukránok a drónhasználatban, a technológia és a mesterségesintelligencia-képességek terén kerültek fölénybe az oroszokkal szemben.

Európai Bizottság: Magyarország hivatalosan benyújtotta módosított helyreállítási és ellenállóképességi tervét

Miután itthon korrupcióellenes törvénycsomagot nyújtott be a kormány, Brüsszelben is beadta a tervet az uniós pénzek hazahozatalára. Ez olyan beruházásokat is tartalmaz, amelyek olyan ágazatokat támogatnak, mint az energiaipar, a lakhatás, a közlekedés, a vállalkozások. Az EU értékeli a tervet, amit júliusban fogadhatnak el.
inforadio
ARÉNA
2026.06.11. csütörtök, 18:00
Dénes Ferenc sportközgazdász
Dénes Tamás az InfoRádió főmunkatársa, futballtörténész és -szakíró
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×