Infostart.hu
eur:
358.97
usd:
314.15
bux:
140842.29
2026. július 8. szerda Ellák

Drámaian megnőtt a limfómások száma

Az egészségügyi megszorítások ellenére a nyirokdaganattal diagnosztizált betegeknek nem kell várniuk a kezelésekre - mondta az InfoRádióban a Szent László Kórház osztályvezető főorvosa.

Fekete Sándor elmondta: az európai uniós országokban az utóbbi 15 évben csaknem megduplázódott a limfómás betegek száma, de az okra egyelőre nem tudott fényt deríteni az orvostudomány.

A betegség előfordulása a HIV-fertőzöttek körében magasabb, de ez nem tesz ki olyan nagy számot, ami indokolná a jelentős növekedést.

Nagy kockázatnak vannak kitéve a mezőgazdaságban dolgozók, akik munkájuk során bizonyos növényvédő szereket használnak.

Magyarországon évente csaknem ezer új limfómást regisztrálnak. Általában más panaszokkal fordulnak orvoshoz a betegek, de amikor hosszú időn át nem múlik el a nyirokduzzanat, akkor gyanakodni lehet a betegségre - mondta Fekete Sándor.

Manapság már kemoterápiával és immunterápiával is kezelhető a betegség, és a legsúlyosabb változatoknál is teljes gyógyulás érhető el.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Kármán András: kész a költségvetési leltár – a 14. havi nyugdíjról és az anyák adómentességéről is szó van

Az új hiánycélt augusztus végén határozzák meg, és átfogó törvénymódosítást nyújtanak be a 2026-os évről – mondta Kármán András pénzügyminiszter. A tárca közleménye már a 2027-es költségvetés tervezéséről is beszél, és belekalkulálják a 14. havi nyugdíj következő fázisát és az édesanyák adómentességének korábbi terveit is.
Trump szerint vége az Iránnal kötött megállapodásnak - Ugrott az olaj, ütötték a tőzsdéket

Trump szerint vége az Iránnal kötött megállapodásnak - Ugrott az olaj, ütötték a tőzsdéket

A részvénypiaci hangulat jelenleg rendkívül törékeny, két meghatározó téma uralja most a tőzsdéket, az egyik a mesterséges intelligenciához köthető részvények esése, a másik pedig az iráni helyzet alakulása. Ma az utóbbi került a figyelem középpontjába: az Egyesült Államok és Irán közötti konfliktus újabb fordulata miatt ugyanis emelkedni kezdett az olaj és a földgáz ára, miközben az európai és az amerikai tőzsdék is lefordultak. A negatív nemzetközi hangulat alól a régiós részvénypiacok valamelyest kilógtak, relatív felülteljesítést láthattunk a magyar tőzsdén.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×