eur:
393.05
usd:
367.26
bux:
65939.26
2024. április 23. kedd Béla
Nagy Viktor kapus a tokiói olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott edzésén a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2021. június 1-jén.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Faragó Tamás a Japán elleni vízilabdameccsről: "ezek a csoportmérkőzések nem mutatnak sehová"

A pólólegenda szerint a tokiói viadal a vízilabdázók számára a negyeddöntőben kezdődik, addig fel kell venni a ritmust, Dél-Afrika, az Egyesült Államok, majd Olaszország ellen.

A magyar férfi vízilabda-válogatott 16-11-re nyert Japán ellen második csoportmérkőzésén a tokiói olimpián.

Az egy győzelemmel és egy vereséggel álló magyar csapat teljesítményét értékelve Faragó Tamás olimpiai-, világ és Európa-bajnok vízilabdázó, a női válogatott korábbi szövetségi kapitánya az InfoRádiónak elmondta, a negyeddöntő lesz az igazán fontos feladat, időközben a magyar csapat egyre jobb fomába kerül.

"A japánok elleni első két negyed mindenesetre nem növelte a magyar játékosok önbizalmát a görögöktől elszenvedett vereség mellett" - utalt arra, hogy fej fej mellett haladt a két gárda az első két negyedben. De inkább arra koncentrálna, hogy a japánok valóban lenyűgöző produkcióval álltak elő a magyarok ellen.

"Ezt a játékot másként is lehet gondolni, játszani, élvezni, szórakoztatni vele, ezt értékeljük"

- mondta még, hozzátéve, a fizikai fölény és a taktikai repertoár később eldöntötte a mérkőzést.

A csoportmeccseket - mint hangsúlyozta - edzőmérkőzésnek kell felfogni, nem éles tétmérkőzésnek, amelyek "nem mutatnak sehova".

A japánok ellen kiemelte a magyar támadójátékosok kreativitását, de még valóban "messze a csúcsforma" - ezzel arra utalt, hogy még három csoportmérkőzés van, először Dél-Afrika ellen (csütörtökön), amely viszont még Japánnál is kisebb ellenállást tanúsíthat, ám aztán még az Egyesült Államok és Olaszország ellen is meg kell mérkőzni a negyeddöntő előtt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Kína javára végzett kémtevékenység gyanújával vettek őrizetbe egy embert a karlsruhei szövetségi főügyész utasítására. Az eset különbözik a korábbi háromtól, ezúttal ugyanis egy parlamenti párt európai parlamenti képviselőjének legközelebbi munkatársáról van szó. Kína berlini nagykövetsége visszautasította a vádakat.

A lengyel álláspont egyértelmű: Oroszországnak stratégiai vereséget kell szenvednie Ukrajnában - szakértők az Arénában

A lengyelországi önkormányzati választások után mindkét politikai oldal győztesnek vallhatja magát – derült ki az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Mitrovits Miklós történész és Dobrowiecki Péter, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője, két Lengyelország-szakértő volt a vendége. A beszélgetésben szó esett Donald Tusk Európa-politikájáról és Jaroslaw Kaczynski utódlásának kérdéséről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Hangulatjavulással indult a hét a tőzsdéken, tegnap világszerte felpattantak a tőzsdék a korábbi hetekben tapasztalt esés után. A momentum a mai nap kitartott, Ázsiában nagyrészt emelkedtek a vezető részvényindex és Európában is határozott emelkedést lehet látni, valamint az USA-ban is folytatódott az erősödés. Közben felpörögtek az események mind makrogazdasági, mind gyorsjelentési fronton: itthon az MNB kamatdöntést tartott, és a nap folyamán sorban érkeztek a BMI adatok Európából és az Egyesült Államokból; közben a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek, a Spotify árfolyama például nagyot ugrott a vártnál jobb eredmények után, de a zárás után érkezik majd a Tesla is, amelyről még a jelentést megelőzően technikai elemzést készítettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×