392.4
365.88
66807.7
Hárai Balázs (b) és a japán Siga Micuaki a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia férfi vízilabdatornáján az A csoport második fordulójában játszott Magyarország - Japán mérkőzésen a tokiói Tacumi Vízilabdaközpontban 2021. július 27-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Kínszenvedős kezdés után ötgólos magyar pólósiker

A félidőben még 8-8 volt az állás Japán ellen de végül 16-11-re győzött a férfi vízilabda-válogatott a tokiói olimpián.

2021.07.27. 11:24

Két kapussal és egy klasszikus centerrel játszik a magyar csapat

Vogel Soma visszakerült a meccsnévsorba, Märcz Tamás két kapust nevezett. A Fradi hálóőre kezd a mérkőzésen. A center Mezei Tamás ellenben kimaradt.

2021.07.27. 11:32

A csoport másik mérkőzése döntetlen lett

E találkozó előtt a mi csoportunkban 6-6-os döntetlent játszott a görög és az olasz válogatott.

2021.07.27. 11:33

Tizenkilenc másodperc kellett

… az első magyar gólhoz, Hárai Balázs dobta, centerből. Magyarország–Japán 1-0.

2021.07.27. 11:35

Japán kapufa, emberfórból

Inaba lőtt a lécre. Varga Dénest állította ki a bíró. Utána újabb előnyt kaptak, Hárai ment ki, de az is kimaradt.

2021.07.27. 11:37

Inaba egyenlített, 1-1

Pásztor Mátyás kiállítása miatt harmadszor támadhattak előnyben a japánok, Inaba belőtte a labdát, egyenlített, 1-1

2021.07.27. 11:40

Zalánki bravúros gólja

Zalánki Gergő észrevette, hogy Tanamura Kacujuki kapus kimozdult, centerbejátszásra számítva, így átívelte felette a labdát, 2-1 Magyarország javára.

2021.07.27. 11:41

Inaba megint kiegyenlített

Inaba Juszuke már a második gólját lőtte, ezúttal a rövid sarokba, 2-2

2021.07.27. 11:42

Gól az első magyar előnyből, de Okava egyenlített

Manhercz Krisztián lőtte, néhány másodperc alatt kihasználva az előnyt, 3-2. Az ellenakcióból Okava Kejgo, a csapatkapitány dobta az egynelítő gólt, 3-3

2021.07.27. 11:44

Újabb magyar előny, újabb gól

Pásztor Mátyás az első gólját lőtte az olimpián, értékesítette a Hárai Balázs által kiharcolt előnyt, 4-3. Az első negyed utolsó akciója Josidáé volt, de a kapura ejtett „csak”. Maradt az egygólos magyar előny.

2021.07.27. 11:49

Josida Takuma nagy gólt lőtt

Erdélyi Balázs lövését védte a japán kapus, a másik oldalon Josida Takuma nagy gólt lőtt szabaddobásból, 4-4.

2021.07.27. 11:52

Gyors három gól, 6-5, ide

Úgy tűnt, Erdélyi Balázst felpaprikázta a kapus előző védése, látványos egyéni akció végén szép góllal szerzett ismét vezetést. Ám a japánok megint azonnal egyenlítettek, Koppu Harukiirario révén. Sok gólt kap a magyar válogatott. Szerencsére Angyal Dániel is azonnal felelni tudott, középről, közelről, 6-5 ide.

2021.07.27. 11:54

Először kétgólos az előny, 7-5

Hosnyánszky labdát szerzett, Manhercz végigvitte, majd még egy kéz útján Erdélyi Balázshoz került a labda, aki nem adott esélyt a kapusnak, 7-5.

2021.07.27. 11:56

Takata Micuru szépített, Okava Kejgo egyenlített

A japánok szempontjából szerencsésen pattogott a labda, aztán Takata belőtte, 7-6 a magyaroknak. Utána Varga Dénes kapufája után fordultak a japánok, a csapatkapitányuk kiegyenlített.

2021.07.27. 11:59

Hárai ötméterest harcolt ki – kimaradt

Zalánki Gergő labdájával Hárai Balázs büntetőt harcolt ki, Manhercz Krisztián lövését a kapus kivédte, maradt a 7-7.

2021.07.27. 12:01

No, még egyszer: Vámos már nem rontott

Újabb ötméteres, ezúttal Vámos Márton állt oda, nem volt kérdés, 8-7.

2021.07.27. 12:03

Négy másodperccel a félidő előtt, 8-8

Négy másodperccel a második negyed letelte előtt Josida nagy gólt lőtt középről, 8-8.

2021.07.27. 12:07

Magyar előny, magyar gól, 9-8

A harmadik negyed Zalánki Gergő óriási góljával kezdődött, előnyből lőtte.

2021.07.27. 12:09

Angyal gólja után ismét két gól az előny, 10-8

Javult a védekezés, az emberelőnyöket pedig továbbra is jól használja ki Märcz Tamás válogatottja. Most Angyal Dániel lőtte be a labdát, közelről, 10-8.

2021.07.27. 12:12

Zalánki újabb gólja, de Vogelnek is vannak érdemei

Vogel Soma egymás után három nagyot is védett, a másik oldalon pedig Zalánki Gergő háromgólosra növelte az előnyt, 11-8.

2021.07.27. 12:13

Inaba szépített, 11-9, majd Arai találatával 11-10

Inaba Juszuke előnyből szépített, majd akcióból Arai Acusi faragott tovább a különbségből.

2021.07.27. 12:15

Az emberelőnyok kihasználása megy leginkább, 12-10

Erdélyi Balázs már a harmadik góljánál jár.

2021.07.27. 12:18

Hárai beállította a negyed végeredményét: 13-10

Hárai Balázs centergólja hozta vissza a háromgólos különbséget, 13-10.

2021.07.27. 12:20

Zalánki folytatja: 14-10

A ráúszásnál ismét a magyaroké a labda, és Zalánki pontos lövéssel zárja a támadást, 14-10.

2021.07.27. 12:22

Fáradnak a japánok: 15-11

A negyedik negyed 4. percében előbb szépítettek a japánok, de az ellentámadás végén Varga Dénes a meccs legszebb gólját szerezte: Vámos passza után gyakorlatilag bevitte a kapuba a labdát, 15-11.

2021.07.27. 12:23

Vámos állította be a végeredményt: 16-11

A végére megnyugtató lett a különbség, Vámos is betalált, 16-11. A végén még nyílt volna lehetőség az előny növelésére, de már nem sikerült a kapuba találni. Folytatás csütörtökön Dél-Afrika ellen.