392.27
366.87
67039.3

Vízilabda: Magyarország - Görögország: ez is döntetlen!

Két döntetlen után a mindig veszélyes görögökkel játszik a magyar férfi vízilabda-válogatott a riói olimpián.

Az ausztrálok már nyertek ma egyet, 8-6-ra legyőzték a japánokat.

Az első gól a mi mérkőzésünkön a görögöké volt, Vlahopulosz emberelőnyből vette be Nagy Viktor kapuját.

Görög emberelőny után Benedek Tibor időt kért. A fiúk vélhetően megfogadták a tanácsokat, mert Zalánki Gergő kiegyenlített, 1-1. Fórból.

Megvan a vezetés, Hárai Balázs révén 2-1, ide.

Az első negyedet vezetéssel zárta a magyar csapat.

A második játékrészben Gunasz gólra váltott egy kettős emberelőnyt, 2-2.

Megint vezetünk, 3-2 Erdélyi révén. Ez is emberelőny volt.

Nincsen sok gól, a magyar csapat (is) ezen a mérkőzésen védekezik eddig a legjobban. Szoros a mérkőzés, biztos, hogy csak az utolsó percekben dől majd el. Néhány másodperccel a nagyszünet előtt a görögök emberelőnybe kerültek, de közbenyúlt egy magyar kéz, maradt a 3-2.

Elléphettünk volna kettővel a harmadik negyed elején, de a helyzet kimaradt. Viszont a másik oldalon Vlahopulosz értékesítette az emberelőnyt, 3-3.

Fordult a kocka, Genidunakisz lövésével, a mérkőzésen másodszor, a görög csapat vezet. Nagyon nehéz helyzetbe kerülnénk, ha a harmadik meccset sem nyerjük meg.

Sajnos a görögöké az első, kétgólos előny a mérkőzésen, Decker Ádám szabálytalansága után Gunasz belőtte az ötméterest, 5-3 oda.

Nincs még nagy baj, a szerbek is felálltak innen a görögök ellen. Hosnyánszky szépít, 5-4, még mindig a görögöknek.

Murikisz centergóljával újfent kétgólos a görög előny, 6-4, oda.

Pici reménysugár, Hárai szépít, 6-5, oda. A görögök 4-2-re megnyerték ezt a negyedet.

Kezdődik az utolsó játékrész, óriási fordulatra, nagy javulásra lenne szükség, hogy ne kelljen izgulni a brazilok elleni meccs előtt.

Varga Dániel kiegyenlített, 6-6.

Végre vezetünk. A végig jól játszó Hárai szerezte a gólt, 7-6.

A görögök szerencsés góllal egyenlítettek, 7-7. De megint nálunk az előny, Vámos kicsit mázlis és nagyon fontos gólt lőtt. 8-7, már nem sok van hátra.

Sajnos, elég arra, hogy a görögök kiegyenlítsenek. Öt másodperccel a vége előtt, egy elkerülhető, távoli lövésből született góllal 8-8-ra hozták az eredményt.

A harmadik mérkőzésen a harmadik döntetlent játszotta a válogatott. Veretlen még, ez jó. De, hogy nyeretlen...

Érdekesen erős volt az esti órákban a forint

Összességében jól sikerült ez a hét a forint számára, stabil volt és az utolsó két nap menetelésének köszönhetően felértékelődéssel zárta a hetet. Az S&P hitelminősítő péntek este megerősítette Magyarország adósbesorolását és a stabil kilátáshoz sem nyúlt, ami szintén kedvező a hazai fizetőeszköz szempontjából, amely a 392-es szinten fejezte be a pénteki kereskedést az euró ellenében. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.