eur:
406.5
usd:
357.21
bux:
91147.31
2025. április 24. csütörtök György
Az ezüstérmes Milák Kristóf a férfi 200 méteres pillangóúszás döntőjében a 2024-es párizsi nyári olimpián a Párizs melletti Nanterre-ben lévő Paris La Défense Arénában 2024. július 31-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Milák Kristóf elhagyja Magyarországot

A tavalyinál egy hónappal korábban kezdi meg az edzőtáborozást: Tenerifén dolgozik majd együtt új edzőjével, Szabó Álmossal.

Milák Kristóf pénteken Tenerifére utazott háromhetes edzőtáborba, ahol az új edzője, Szabó Álmos irányításával, valamint két paralimpiai bajnok úszó, Illés Fanni és Pap Bianka mellett készül majd. Milák megígérte, hogy idén nyáron ott lesz a szingapúri világbajnokságon, és most nagyjából egy hónappal korábban kezdheti meg a kemény munkát Tenerifén, mint tavaly a párizsi olimpia előtt – értesült a Magyar Nemzet.

Milák új edzője, aki Virth Balázs helyébe lépett, 2016 óta kiemelten paraúszókkal foglalkozott, s tette ezt igen nagy sikerrel: felesége, Illés Fanni a tokiói paralimpián, Pap Bianka pedig ott és tavaly Párizsban is aranyérmet szerzett. Szabó Álmos most a két paraúszó klasszis mellett Milák Kristóf felkészülését is irányítja majd a tenerifei edzőtáborban.

Tavaly Virth Balázzsal is készült a Kanári-szigeteken Milák, de akkor egy hónappal később, március közepén kezdte meg az év első nagy külföldi edzőtáborát. Ennek pedig lehet jelentősége, hiszen az idei év fő versenyét, a szingapúri világbajnokságot ugyanúgy július végén, augusztus elején rendezik, mint tavaly a párizsi olimpia medencés úszóversenyeit.

Érdekesség, hogy tavaly ilyenkor Virth a dohai világbajnokságon tartózkodott a többi úszójával, és a távollétében Milák abban az időszakban dolgozott először Szabó Álmossal idehaza, akkor kezdhetett kialakulni a kötelék kettejük között.

A tervek szerint április 9. és 12. között rendezik az úszók országos bajnokságát, az lehet az első komolyabb visszajelzés arról, hogyan halad Milák felkészülése Szabó Álmos irányításával.

Címlapról ajánljuk

Donald Trump most az orosz elnöknek üzent: „Állj le!”

Megszakította dél-afrikai látogatását csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azt követően, hogy nagyszabású orosz támadás érte Kijevet, amelyben kilencen meghaltak, mintegy hetvenen megsebesültek. Előzőleg Donald Trump amerikai elnök, majd a Kreml is őt nevezte meg az ukrajnai békekötés fő akadályaként. Mindeközben a britek is javaslattal álltak elő.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.25. péntek, 18:00
Böjte Csaba
ferences rendi szerzetes, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány vezetője
Újra lendületben az amerikai tőzsdék, élen a tech papírokkal

Újra lendületben az amerikai tőzsdék, élen a tech papírokkal

A tőzsdéken rossz hangulatban indult ma a kereskedés, miután Kína ma élesen bírálta az Egyesült Államokat, és kizárta a kereskedelmi tárgyalások megindulását, amíg Washington nem törli el az egyoldalú vámokat. Az európai indexek esésekkel nyitottak, bár a nap során elkezdték ledolgozni a mínuszokat. Az amerikai tőzsdék vegyes mozgásokkal kezdtek, de hamar megérkezett a felpattanás a technológiai szektor vezetésével. Közben beindult a negyedéves vállalati jelentési szezon is, amit a vámháború hatásai miatt kiemelt figyelemmel követnek a befektetők. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×