eur:
397.71
usd:
367.71
bux:
89971.53
2025. március 23. vasárnap Emőke
Nyitókép: Unsplash

Megszűnhet a Haladás bajnokcsapata

Az őszi szezon nehéz volt, de jelentős eredményeket tudhat maga mögött a Haladás VSE NB I.-es futsalcsapata, azonban a jövő így is bizonytalanná vált számára.

A négyszeres bajnok, ötszörös kupagyőztes, mindkét fronton címvédő Haladás VSE NB I.-es futsalcsapata annak ellenére teljesített nagyszerűen az őszi szezonban, hogy a játékosok, a szakmai stáb tagjai szeptember 10-én kaptak utoljára fizetést - írja a vaol.hu. Hozzáteszik, a klub anyagi gondokkal küzd, komoly tartozást halmozott fel.

Pálmay Tamás, a Haladás VSE futsal szakágvezetője úgy összegezte a helyzetet, hogy: "Toronymagasan vezetjük a bajnokságot, kilenc pont az előnyünk a második Kecskemét előtt, csak egyszer kaptunk ki, mi rúgtuk messze a legtöbb gólt, mi kaptuk a legkevesebbet. A kupában mindkét meccsünket fölényesen nyertük meg, ott vagyunk a legjobb nyolc között. A Bajnokok Ligájában is helytálltunk, pedig a főtáblán rendkívül kemény ellenfelekkel csaptunk össze - hogy érzékeltessem a szintet: a csoportunkból a Sporting és a Kairat Almaty is bejutott a BL négyes döntőjébe. Ráadásul öt-hat játékosunk rendre ott van a válogatottban. Ez a csapat taktikailag, fizikálisan, sebességben messze a magyar mezőny előtt jár - valamint csapategységben, akaratban, profizmusban is."

A csapat december 6-án játszotta az utolsó tétmeccsét. A szakágvezető elárulta, akkor azt beszélték meg, hogy legközelebb akkor ülnek össze, ha kiderül valami a jövővel kapcsolatban. Elárulta, elképzelhető, hogy a sikert sikerre halmozó csapat megszűnik és szétszéled, vagy csak "csökkentett módban", az utánpótlással kiegészítve fejezi be a bajnokságot.

Pálmay Tamás azt is hozzátette, a városvezetés a szombathelyi sportiskolába "menekítené" a HVSE felnőtt és utánpótlás sportolóit, edzőit, habár megjegyezte, a klub közel ezer sportolóval rendelkezik. Véleménye szerint az összefogás lenne az egyetlen megoldás, amivel meg lehetne menteni a 105 éves sportklubot.

Címlapról ajánljuk
Szerény remények a jövő évi olimpiával kapcsolatban, a férfiak a több szerencsében bízhatnak

Szerény remények a jövő évi olimpiával kapcsolatban, a férfiak a több szerencsében bízhatnak

A női váltó kijuthat a jövő évi téli olimpiára - közölte az InfoRádióban a gyorskorcsolya-ágazati sportigazgató, aki elégedett volt a pekingi rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokságon látottakkal. Bánhidi Ákos azt is elárulta, hogy Jászapáti Petra vállműtétje ellenére időben el tudja majd kezdeni a felkészülést a 2026 elején esedékes milánói téli olimpiára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.24. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 23. 10:33
×
×
×
×