eur:
392.76
usd:
365.49
bux:
66550.85
2024. április 26. péntek Ervin
Bíró Attila, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a vízilabda Európa-bajnokság női tornáján, az A csoport első fordulójában, a Magyarország - Görögország mérkőzésen Splitben 2022. augusztus 27-én. A görögök 9-8-ra győztek.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Vízilabda Eb - Súlyos vereség Hollandiától

Súlyos vereséget szenvedett a magyar válogatott második mérkőzésén Hollandia ellen a 35. vízilabda Európa-bajnokságon, vasárnap Splitben.

A világbajnoki ezüstérmes magyar női vízilabda-válogatott második csoportmérkőzésén vasárnap 13-4-re kikapott a vb-harmadik holland csapattól a spliti Európa-bajnokságon.

A magyar válogatott a második félidőben egyetlen gólt szerzett.

Bíró Attila szövetségi kapitány világbajnoki ezüstérmes együttese nem volt méltó ellenfele a vb-bronzérmes riválisnak, amely az első perctől jobban játszva fokozatosan elhúzott, és ilyen arányban is megérdemelten diadalmaskodott.

A magyarok mindkét rangadójukat elvesztették a csoportban, így nagy valószínűséggel a harmadik helyen jutnak majd tovább a hatosból, ami azt jelenti, hogy már a negyeddöntőben erős rivális vár rájuk, az olaszok, vagy a címvédő spanyolok.

Hétfőn 14 órától már a címvédő férfiválogatott is bemutatkozik a kontinensviadalon, elsőként a jóval szerényebb játékerőt képviselő Szlovénia ellen, míg a nők legközelebb kedden 11.30-kor ugranak medencébe a német csapat ellen.

Vízilabda Európa-bajnokság, nők, 2. forduló:

A csoport:

Hollandia-Magyarország 13-4 (3-1, 3-2, 4-0, 3-1)

magyar gólszerzők: Gurisatti, Vályi, Mahieu, Garda 1-1

Bíró Attila a görögöktől elszenvedett nyitónapi vereséget követően Dömsödi Dalmát és Farkas Tamarát is nevezte a 13 fős meccskeretbe Horváth Brigitta és Parkes Rebecca helyett, így már mind a 15 játékosának lehetőséget adott az Eb-n. A rangadón a hollandoknak volt törlesztenivalója azok után, hogy két hónappal ezelőtt a Margitszigeten a magyarok 13-12-re nyertek a világbajnoki elődöntőben, két éve pedig 10-8-ra az Eb bronzmeccsén a Duna Arénában.

A magyar csapat ugyanúgy hibákkal tarkítva támadott, mint a görögök ellen: Gurisatti távoli lövését könnyedén hárította a holland kapus, később a centerezés sem jött össze, az első emberelőnyt pedig egy rossz passz miatt még lövéssel sem sikerült zárni, míg a másodiknál Faragó lövése a keresztlécen csattant. Eközben a rivális első előnyét gólra váltotta, majd egy megúszásból 2-0-ra elhúzott. Hogy nem lett nagyobb a különbség az első nyolc perc végére, annak elsősorban az volt az oka, hogy védekezésben remekül blokkoltak a magyar játékosok. Az első magyar gólra 7:25 percet kellett várni, viszont a szombaton is remeklő Gurisatti egészen pazarul villant: háttal a kapunak teljesen váratlanul húzta kapura a labdát. Az azonnali válasz nem maradt el a túloldalon.

A második negyedre sem javult a magyarok gyatra lövési hatékonysága, a hollandok pedig harmadik és negyedik fórjukból is eredményesek voltak, így elhúztak 5-1-re. A harmadik emberelőnyös szituációból már a magyar csapat is betalált Vályi révén, de büntetőből ismét azonnal érkezett a válasz. A sok rossz lövés érezhetően elvette a magyar játékosok önbizalmát, szinte senki nem akart vállalkozni, amikor pedig már muszáj volt, akkor rendre rossz megoldás született. Emberhátrányban ötödjére Magyari végre védeni tudott, az ellentámadásból pedig Mahieu zúdította a hálóba a labdát. A nagyszünet előtt - Bíró időkérése ellenére - újabb két fórt puskázott el a több klasszisát nélkülöző magyar gárda, amely így nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez.

A térfélcsere sem segített az egyre bizonytalanabb magyarokon, sem előnyben, sem egyenlő létszámban nem találtak utat a holland kapuba.

Ráadásul eközben hátul is egyre kisebb hatékonyság és egyre több fegyelmezetlenség jellemezte a gárdát, amit többek között két értékesített holland büntető is jelzett, így az utolsó játékrész 10-3-as hátrányból indult.

Az utolsó felvonás előtt Chris Rea örökzöld slágere, a Road to hell (Út a pokolba) szólt, ami jól jelképezte a magyarok vesszőfutását. Támadásban semmi sem jött össze, védekezésben pedig újabb ötméteresből növelték amúgy is tetemes előnyüket a hollandok, majd Joustra parádés emelése már közel tízre hizlalta a különbséget... A magyarok 15 perces gólcsendjét végül a csapatkapitány Garda zárta le egy emberelőnyös lövéssel, a válasz viszont - szokás szerint - azonnal érkezett az ellenakcióból. A meccs a magyarok rossz játéka miatt méltatlan volt két vb-érmes gárda rangadójához, de a tízgólos különbséget sikerült elkerülni.

Horvátország-Németország 15-8 (5-2, 4-1, 3-4, 3-1)

Görögország-Románia 24-3 (8-1, 4-0, 8-0, 4-2)

A csoport állása: 1. Hollandia 6 pont (35-10), 2. Görögország 6 (33-11), 3. Németország 3 (23-25), 4. Horvátország 3 (21-30), 5. Magyarország 0 (12-22), 6. Románia 0 (13-39)

B csoport:

Franciaország-Szerbia 15-14 (3-4, 5-2, 2-5, 5-3)

Izrael-Szlovákia 18-7 (5-2, 2-1, 7-1, 4-3)

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
Szécsényi Bálint: már nem a 10-12 százalékos hozam a normalitás, hanem a 6-7 százalék

Szécsényi Bálint: már nem a 10-12 százalékos hozam a normalitás, hanem a 6-7 százalék

A befektetők hozzászoknak akár egy alacsony, akár egy magas kamatszinthez, miközben a piaci körülmények már megváltoztak. Amire pedig megszokják a megváltozott (jelen esetben magasabb) kamatszintet, akkor az már nem elérhető számukra. Korábban azzal kellett küzdeni, hogy mindenki fektesse be a pénzét, ne hagyja parlagon, most pedig arról kell meggyőzni a befektetőket, hogy nem a 10-12 százalék a normalitás, hanem a 6-7 százalék, mondta el a Portfolio-nak Szécsényi Bálint. Az Equilor elnök-vezérigazgatójával a megváltozott befektetési környezetről, a mesterséges intelligencia, a forintgyengülés és az infláció hatásairól, és a hazai befektetési szolgáltatók közötti versenyről is beszélgettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×