Infostart.hu
eur:
385.05
usd:
328.63
bux:
121282.66
2026. január 21. szerda Ágnes
A felcsúti  Luciano Slagveer (b) és a ferencvárosi Bilal Aissa Laidouni a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójában játszott Ferencvárosi TC -Puskás Akadémia FC  mérkőzésen a Groupama Arénában 2021. április 10-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Összesorsolták a feljutókat és az éllovasokat a labdarúgó NB I nyitófordulójában

Már nem is kell sokat várni a rajtra, július utolsó hétvégéjén indul a futballősz.

A címvédő Ferencváros az előző idény bronzérmesét, a Puskás Akadémiát fogadja a labdarúgó OTP Bank Liga első fordulójában. A július 30-ai hétvégén rajtoló 2022/2023-as szezon sorsolását csütörtökön készítette el a magyar szövetség (MLSZ).

Az MLSZ honlapján olvasható hír szerint a két újonc, a Kecskemét és a Vasas egymás ellen lép pályára a nyitókörben, előbbi csapat pályaválasztása mellett.

Az első Újpest-FTC derbit szeptember elején, a 7. fordulóban rendezik,

míg a Ferencváros és a Mol Fehérvár első bajnokijára már a 3. fordulóban sor kerül Budapesten.

Az 1. forduló párosítása (július 30-ai hétvége):

  • Kecskeméti TE-Vasas FC
  • Kisvárda-DVSC
  • Újpest FC-Mezőkövesd
  • Ferencváros-Puskás Akadémia
  • Budapest Honvéd-ZTE FC
  • Paksi FC-Mol Fehérvár FC

Az első fordulók pontos menetrendjét a televíziós egyeztetések után jelöli ki a versenybizottság.

Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Rég látott leolvadást tapasztalhattak a keddi kereskedésben a befektetők. Nagyon úgy tűnik, hogy ezúttal is a geopolitikai fejlemények határozzák meg a befektetők hangulatát és Donald Trump amerikai elnök megint hathatósan tett (Grönland, vámok, új kereskedelmi háború) azért, hogy hivatalba lépésének első évfordulóján emlékezzenek rá, a piacok és a befektetők egyaránt. A részvényeket mindenhol adták a befektetők, a volatilitást jelző index látványosan megmozdult, a dollárt ütni kezdték, az amerikai kötvényhozamok emelkednek, az arany új csúcsra menetelt. A "Sell America" kereskedési stratégia megint felsejlik, ilyen legutóbb tavaly áprilisban történt, Trump vámbejelentéseinek idején.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×