Infostart.hu
eur:
356.65
usd:
311.91
bux:
142744.59
2026. július 10. péntek Amália
BUDAPEST, HUNGARY - JUNE 19: Lani Pallister of Team Australia reacts after competing in the Womens 1500m Freestyle heats on day two of the Budapest 2022 FINA World Championships at Duna Arena on June 19, 2022 in Budapest, Hungary. (Photo by Quinn Rooney/Getty Images)
Nyitókép: Quinn Rooney/Getty Images

Már nyolc koronavírusos eset van a budapesti vn-n

Egy éremesélyes ausztrál úszónak pozitív lett a tesztje, így vissza kellett lépnie.

Már nyolc úszónak lett pozitív a koronavírustesztje a budapesti vizes világbajnokságon – közölte a nemzetközi szövetség (FINA) az ausztrál News Corp megkeresésére. Az érintettek nevét és nemzetiségét nem hozták nyilvánosságra.

Azt viszont az ausztrál csapat megerősíttete, hogy az egyikük Lani Pallister, akinek a női 800 méteres gyorsúszás döntője előtt kellett visszalépnie. A Duna Arénában már szerzett két érmet: a 4x200 méteres gyorsváltóval második lett, 1500 gyorson pedig harmadik. Most is esélyes volt a dobogóra, ám a pozitív teszt után legalább hat napra azonnali karanténba helyezték.

Az ausztrál csapat egy másik tagja is pozitív tesztet produkált, izolálták a többiektől. A csapat többi tagját arra utasították, hogy viseljenek arcmaszkot, és jelentsék a tüneteiket, hogy rögtön tesztelni lehessen őket - közölte a szövetség.

Csütörtökön elmaradt a férfi vízilabdatornán az Olaszország-Kanada mérkőzés, az észak-amerikai csapat több tagja is megbetegedett. A találkozót a tervek szerint pénteken pótolják. A keretben két csere lehetséges. Nem közölték hivatalosan, hogy hány vízilabdázó lett covidos.

Több mint négyezer PCR-tesztet végeztek a vb-n – írta a Swimming World. A résztvevőket még az érkezéskor tesztelték, és a maszkviselés sem kötelező. A FINA a közeli kontaktnak minősülő személyeknek sem írja elő az izolációt, ha be vannak oltva.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: az új fővárosi parkolási szabályok visszavethetik az elektromos autózást

Szakértő: az új fővárosi parkolási szabályok visszavethetik az elektromos autózást

A Magyar Elektromobilitási és Technológiai Egyesület azt szorgalmazza, hogy a két tonna súly feletti, tisztán elektromos gépjárművekre ne vonatkozzon a dupla parkolási díjtétel a fővárosban, hanem a saját tömegtől függetlenül a normál díjszabás érvényesüljön. Az egyesület elnöke, Marsi Norbert az InfoRádióban elmondta: a tervezett rendelet hatályba lépését követően lassulhat az elektromos alapú közlekedésre történő átállás Budapesten és Pest megyében.

Nagyot szólt Erdogan ajándéka – hatástalanítani kellett

Pisztollyal a poggyászában térhet majd haza Törökországból Magyar Péter, ugyanis az ankarai NATO-csúcson részt vevő összes tagállami vezető egy ritka, névre szóló Magnum pisztolyt kapott ajándékba a török elnöktől.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×