Infostart.hu
eur:
381.82
usd:
327.15
bux:
0
2025. december 8. hétfő Mária
Kozma Dominik a férfi 200 méteres gyorsúszás döntője után a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 23-án. A magyar versenyző a hetedik helyen végzett.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Kozma Dominik: olykor a hajánál fogva húzta ki az edző az úszót a vízből

Cseh László után a vb-bronzérmes úszó is megerősítette, gyerekek ezreit sanyargatták az edzők az eredményekért.

Ismeretes, Cseh László nemrégiben megrázó interjúban beszélt arról a lelki terrorról, fizikai fenyítésekről, amiket az úszóknak el kellett szenvedniük a Kőbánya SC-nél Turi György edző irányítása alatt.

Most a világ- és Eb-bronzérmes Kozma Dominik beszélt kőbányai éveiről a Blikknek. „Sajnos a legtöbb helyen nem úszókat, katonának nevelnek. A magyar úszósport még mindig ott tart, hogy a túlterhelésben hisz, aztán az ebből fakadó sérülések után semmilyen felelősséget nem vállal a klub, az edző. Nagyjából érzed, mikor van az a pont, amikor az edzés már nem visz előre, de a kiabálást ugyanúgy megkapod. Volt, hogy a hajánál fogva húzta ki az edző az úszót a vízből, sajnos ilyet is láttam. Az esetemben időnként a családi problémáinkat fűzték össze a teljesítményemmel, és utána megkaptam, hogy minden azért van, mert gyenge vagyok” – emlékezett vissza.

A fenti módszerből kijöhet egy-egy Egerszegi Krisztina vagy Cseh László, a kérdés, hogy ennek mi az ára.

Gyermekek ezreiről van szó, és csak nagyon kevesen jutnak el arra a szintre, hogy utólag talán azt mondják, megérte

– tette hozzá a sportoló.

Az úszószövetség elnöke mindent megtesz, hogy ehhez hasonló esetek manapság már ne történhessenek meg. 2018-ban megalapították a gyermekvédelmi bizottságot, van gyermekvédelmi biztos, és egy 24 órás, online bejelentő vonalat is létrehoztak, amelyen keresztül a verbális és a testi bántalmazásokat, zaklatást jelezni lehet. Van etikai kódexük, illetve edzői és szülői viselkedési szabályzatuk is az úszóknak – sorolta Wladár Sándor a lapnak. „Minden évben van 2-3 bejelentés, amelyeket alaposan kivizsgálunk. Szerencsére súlyos ügyünk nem volt. Ma már más világot élünk” – fogalmazott.

Címlapról ajánljuk
Szakértő az autós szigorításokról: a kényszerítő eszközök alkalmazását nem lehet kifogásolni, ha nem lépik túl a határokat

Szakértő az autós szigorításokról: a kényszerítő eszközök alkalmazását nem lehet kifogásolni, ha nem lépik túl a határokat

Az államtitkár szerint a közúti közlekedési törvény módosításával egyszerűbbé válik a közlekedést zavaró és a biztonságot veszélyeztető járművek elszállíttatása, továbbá jóval hatékonyabbá válhat a közúti ellenőrzés is. A Magyar Autóklub Jogi és Érdekvédelmi Bizottságának elnöke az InfoRádióban elmondta: a kényszerítés módja és szigorúsága leginkább attól függhet majd, hogy az adott személy mennyire áll ellen a rendőri intézkedésnek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Nagyon felpörgött az orosz előrenyomulás, Trump kihátrálhat az ukrajnai háborúból – Háborús híreink hétfőn

Nagyon felpörgött az orosz előrenyomulás, Trump kihátrálhat az ukrajnai háborúból – Háborús híreink hétfőn

Oroszország novemberben mintegy 320 négyzetkilométerrel növelte az általa ellenőrzött ukrán területek nagyságát, ami a háború kezdete óta az egyik leggyorsabb előrenyomulásnak számít. Az ukrán DeepState szerint ez körülbelül kétszerese az októberi területszerzésnek. Donald Trump amerikai elnök fia, Donald Trump Jr. szerint apja akár ki is hátrálhat az ukrajnai háborúból, amely szerinte nincs ott az Egyesült Államok számára legfontosabb tíz dolog között. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×