393.93
369.07
65290.66
A svájci Roger Federer a honfitársa, Stan Wawrinka ellen játszik a francia nyílt teniszbajnokság férfi egyesének negyeddöntőjében a párizsi Roland Garros Stadionban 2019. június 4-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Julien De rosa

Roger Federer kicsúszott a legjobb tízből

A nőknél az első 150-ben szereplő magyarok közül Gálfi Dalma, Bondár Anna, Udvardy Panna és Babos Tímea is javított legutóbb pozíciójához képest.

A korábbi világelső svájci Roger Federer kicsúszott a legjobb tízből a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján.

A negyvenéves játékos először 2002 májusában került az első tíz közé, ahonnan eddig csak kétszer, 2002 júliusa és októbere, majd 2016 novembere és 2017 januárja között került ki. Jelenleg a 11. helyen áll. A hússzoros Grand Slam-tornagyőztes svájci sztár az életkora és a térdproblémái ellenére sem tervezi továbbra sem, hogy befejezi pályafutását.

Az ATP-rangsort még mindig a szerb Novak Djokovic vezeti az orosz Danyiil Medvegyev és a görög Sztefanosz Cicipasz előtt.

Az Indian Wells-i tornán nyertes brit Cameron Norrie 11 pozíciót javítva a 15. helyen áll, ami karrierje eddigi legjobbja.

Fucsovics Márton három helyet javítva a 39. helyet foglalja el, pedig legutóbb augusztus 25-én nyert mérkőzést, azóta az amerikai nyílt bajnokságon, Metzben, San Diegóban és Indian Wellsben is a nyitókörben kikapott.

(A világranglista állását lásd lejjebb.)

Badosa Gibert 14 helyet javított

Az Indian Wells-i tornán győztes spanyol Paula Badosa Gibert 14 helyet javított a női teniszezők világranglistáján.

A 23 éves játékos a 27. pozícióból lépett előre, és pályafutása eddigi legjobb eredményét érte el a WTA legfrissebb, hétfőn kiadott rangsorában, amit továbbra is az ausztrál Ashleigh Barty vezet.

A lengyel Iga Swiatek két héttel ezelőtt még negyedik volt, de hét hellyel visszacsúszott.

Az első 150-ben szereplő magyarok közül Gálfi Dalma, Bondár Anna, Udvardy Panna és Babos Tímea is javított legutóbb pozíciójához képest.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés)

...130. (133.) Balázs Attila 557

Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés)