Infostart.hu
eur:
379.31
usd:
319.82
bux:
129469.12
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: pixabay

Brutális az adósság Barcelonában, de mégis van megoldás

Miközben Lionel Messi állítólag franciául tanul klubváltási céllal, Katalóniában nagy adósságátütemezésen dolgozhatnak. Az InfoRádiónak nyilatkozó sportközgazdász szerint viszont lehet, hogy nincs is semmi baj a Barcelonánál.

Egybehangzó sajtóértesülések szerint a Barcelona mintegy 900 millió eurós adósságot halmozott fel, ezért a klub irányítói azt kérik több banktól és egyéb hitelezőktől, hogy halasszák el a nagyjából 300 millió eurós adósság esedékes törlesztését, enélkül ugyanis a klub csődbe mehet.

Az InfoRádió által megkérdezett sportközgazdász szerint azonban elképzelhetetlen a katalán klub csődje, mert a tartozásainak többsége valószínűleg nem járt le, ráadásul a Barcelona vezeti a legnagyobb bevétellel rendelkező egyesületek friss rangsorát.

"Lehet, hogy a legnagyobb bevételű klub veszteséges, a kiadásai ugyanis a bevételeket is meghaladhatják" – mutatott rá Szabados Gábor, aki szerint a klub esetében az a legfontosabb kérdés, hogy a tartozások rendezésére megvan-e a megfelelő fedezet; a Barcelona esetében ráadásul lehetnek olyan pénzügyi részletek, amelyek nem ismertek.

Megindokolta azt is, hogy miért tartja nehezen elképzelhetőnek, hogy a Barcelona csődbe menjen, és emiatt vissza kelljen lépnie a nemzetközi kupaszerepléstől vagy a spanyol bajnokságtól.

"A Barcelona a Real Madriddal együtt különleges képződmény, egyik klub sem gazdasági társasági társasági formában működik,

hanem egyesületként, eltérve mindenki mástól. A Barcelona esetében azért különösen fontos ez, mert óriási erő fölött diszponál" – ecsetelte Szabados Gábor.

És itt jön a képbe Lionel Messi; időközben francia sajtóértesülések szerint egyre közelebb van a Paris Saint-Germain csapatához az argentin szupersztár – aki a Le Figaro értesülései alapján –

egész családjával franciául tanul.

A Barcelona hatszoros aranylabdásának szerződése júniusban jár le, akkor a dolgok jelenlegi állása szerint ingyen távozhat.

Elemzők szerint Messi távozása a Barcelonától nem lenne meglepő, mivel a Barcelona már nem győzi a fizetését sem. A klub további fizetéscsökkentéseket, valamint játékoseladásokat jelentett be, ráadásul az argentin világklasszis sem hajlandó alább adni fizetési igényéből.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Charaf Hassan: a BME-diploma útlevél mindenhova a világban

Charaf Hassan: a BME-diploma útlevél mindenhova a világban

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektora szerint reális cél, hogy az egyetem 2030-ra a világ legjobb száz intézménye közé kerüljön. Charaf Hassan az InfoRádió Aréna című műsorában arról is beszélt, hogy a fenntartóváltással megindult az a lendület, amely a Műegyetemet a nemzetközi élvonalba emelheti.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Összeomlott Ukrajna támogatása, nagy bejelentésre készül Zelenszkij - Híreink az ukrán frontról szerdán

Összeomlott Ukrajna támogatása, nagy bejelentésre készül Zelenszkij - Híreink az ukrán frontról szerdán

Az orosz erők nagy erőkkel nyomulnak előre az ukránok által 2022-ben visszafoglalt Liman térségében: az észak-donyecki város ostroma lényegében megkezdődött, az oroszok a környező falvak elfoglalásával akarják bekeríteni a települést. Közben nagyobb katonai műveletek zajlanak Kosztantynivka, Pokrovszk, Huljajpole térségében is. Közen orosz lapok és internetes OSINT-bloggerek arról írnak: kisebb ellentámadást indított az ukrán hadsereg a déli fronton - Kijev ezt nem erősítette meg egyelőre. Diplomáciai fronton egyelőre nem látszik áttörés: Moszkvából több, Amerikával szemben kritikus nyilatkozat is jött az elmúlt napokban. A nap folyamán megjelnetek a Kiel Institute adatai: ebből kiderül, hogy Ukrajna katonai támogatása 2022 előtti mélypontra süllyedt. Az FT közben információkat szerzett arról, hogy Zelenszkij elnök választásokat akar tartani Ukrajnában - erről a napokban érkezhet hivatalos bejelentés. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×