Infostart.hu
eur:
382.04
usd:
327.75
bux:
109058.06
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Pixabay

A legjobb magyar focicsapat hátrébb csúszott a klubvilágranglistán

A labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS) elkészítette a

Eszerint a Bajnokok Ligája-győztes Bayern München zárta az első helyen a 2020-as klubvilágranglistát. A bajorok mögött a brazil Palmeiras és a BL-döntőben legyőzött francia Paris Saint-Germain zárt.

A legjobb magyar csapat a BL-főtábláján 25 év után szerepelt Ferencváros a 73. helyével, de a zöld-fehérek így is 15 pozíciót rontottak a 2019-es eredményükhöz képest. A MOL Fehérvár a 158. helyen végzett.

Az IFFHS klubvilágranglistája (zárójelben az előző évi helyezés):

1. (23.) Bayern München (német) 260 pont

2. (12.) Palmeiras (brazil) 230

3. (9.) Paris Saint-Germain (francia) 226

4. (37.) Internazionale (olasz) 223

5. (3.) Manchester City (angol) 221

6. (161.) AC Milan (olasz) 220

7. (17.) Juventus (olasz) 218

8. (33.) Sevilla (spanyol) 213

9. (52.) Manchester United (angol) 212

10. (21.) Arsenal 206

...73. (58.) Ferencváros 117

...158. (214.) MOL Fehérvár FC 78

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×