Infostart.hu
eur:
385.6
usd:
328.88
bux:
120323.63
2026. január 21. szerda Ágnes

Nem a feleség a gyilkos, önkezével vetett véget életének a volt bokszvilágbajnok

A brazil rendőrség szerint öngyilkos lett Arturo Gatti volt világbajnok bokszoló, akit július 11-én találtak holtan Porto de Galinhas-i bérelt apartmanjában. A vizsgálat eredményének következtében azonnal szabadon engedték a feleségét, akit eddig férje meggyilkolásával vádoltak.

A nyomozók korábban azt feltételezték, hogy a 23 éves Amanda Rodrigues megfojtotta párját egy táska pántjával.

A 37 éves, olasz születésű kanadai sportember feleségével és egyéves fiukkal egyhónapos nyaralásra érkezett a tengerparti üdülőhelyre, egy barátjuk szerint második nászútját tartotta a pár, miután a házasság gyakorlatilag zátonyra futott, s a felek külön éltek.

Az ökölvívó 1995-ben lett az IBF, a Nemzetközi Bokszföderáció kisváltósúlyú világbajnoka, címét többször is megvédte, majd jóval később, 2004-ben a WBC, a Boksz Világtanács vb-övét szerezte meg nagykönnyűsúlyban. Az aktív boksztól 2007-ben vonult vissza.

Címlapról ajánljuk
Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Megdöbbentő és felkavaró részleteket közölt az elmúlt hetek iráni tüntetéseiről egy brit újság – az állítva, hogy akár a 16 ezret is meghaladja a halottak száma. Sok áldozat fiatal és a szülőktől pénzt követelnek, hogy megmutassák nekik a holttesteket. Eközben lekapcsolták az internetet az országban, hogy a világ ne lássa az iszlám rezsim által elkövetett szörnyűségeket.

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte: a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány megvizsgálja, miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája.
Elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, Trump megszólalását várja a piac

Elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, Trump megszólalását várja a piac

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma beszédet tart a Davosi Világgazdasági Fórumon, amelyet a befektetők kiemelten fognak figyelni az grönlandi helyzet miatt. Az ismét fellobbanó geopolitikai és kereskedelmi feszültségek hatására kockázatkerülőbbé vált a piac, az ázsiai tőzsdék többnyire lekövették a tegnapi amerikai esést, Európában folytatódik az esés, bár az elmúlt napokhoz képest ma már mérsékeltebbek a mínuszok. A menedékeszközök eközben jól teljesítenek, az arany ára új csúcsra emelkedett. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×