366.54
68142.02
2024. május 1. szerda Fülöp, Jakab

A magyar válogatott simán kikapott Romániától

Vereséggel kezdte meg szereplését a magyar női kézilabda-válogatott a macedóniai Európa-bajnokságon. Imre Vilmos szövetségi kapitány együttese a csoportkör első fordulójában 27-21-re kapott ki az első percektől végig vezető Romániától.

A románok már a meccs elején 3-0-ra elhúztak, a magyarok első gólja a 7. percben esett.

A rivális az első húsz percben egyértelműen jobban játszott, majd Görbiczék egy gólra felzárkóztak (8-9). Az első félidő hajrájában, majd nem sokkal a szünet után is lett volna lehetőség az egyenlítésre, de a románok világklasszis kapusa, Dinu remekül védett ezekben a fontos pillanatokban is.

14-15 után sorozatban négy gólt lőttek a románok, majd már 23-16-ra is vezettek, végül pedig simán nyertek.

A magyarok pénteken a dánok ellen javíthatnak. Lesz miben: az átlövések különösen pocsékul sikerültek. Az együttes kapusa, Pálinger Katalin jól védett, a mezőnyjátékosok közül Görbicz Anita és Tomori Zsuzsanna öt-öt gólig jutott, de mindketten távol vannak csúcsformájuktól.