Infostart.hu
eur:
355.76
usd:
305.68
bux:
130916.32
2026. május 27. szerda Hella

Cristiano Ronaldo a Real Madridnál folytatja?

A nyári átigazolási szezon legnagyobb meglepetése lehet Cristiano Ronaldo átköltözése Manchesterből Spanyolországba. A portugál klasszis ugyanis megpendítette, hogy nyitott lenne egy ilyen ajánlatra, különösen ha az a Real Madridtól érkezne.

A Manchester United portugál sztárja igen jó évadot zárt: 41 gólt rúgott, és még arra is vannak esélyei, hogy csapatával megnyerje a Bajnokok Ligáját a nagy rivális Chelsea ellenében.

Cristiano Ronaldo azonban ennek ellenére nem elégedett - legalábbis ezt jelzi, hogy felvetette: a jövő szerdai, moszkvai döntő után elgondolkodik arról, hol folytassa pályafutását.

A 23 éves játékos külföldi tudósítók előtt beszélt arról, hogy a nyáron esetleg Spanyolországba költözne, mert - mint fogalmazott - új kihívásokra vágyik. "Boldog vagyok Manchesterben, de meglátjuk, hogyan végződik a BL-döntő. Nem tudom egyelőre, mit hoz a jövő" - fogalmazott.

Az esetleges madridi költözést különösen az Antena 3 spanyol tévéállomás riportere forszírozta, Ronaldo pedig így válaszolt: "Milliószor elmondtam már, hogy szeretnék Spanyolországban játszani, de egy dolog az álmodozás, és egy másik a realitás. Tudom, hogy a Realnál szeretik a játékstílusomat - de ez igaz a többi spanyol klubra is."

A Manchester számára komoly gondot jelent, hogy a középpályás soha nem zárta ki kategorikusan a klubváltás lehetőségét, bár tavaly áprilisban újabb öt évvel meghosszabbították a szerződését az angol bajnokcsapatnál; most heti 120 ezer fontot (37,6 millió forintot) keres. A nyári EB előtt pedig nincs szó újabb szerződésmódosításról.

Ronaldo, aki egymás után másodszor nyerte meg a brit futball-szakírók szavazásán az év játékosa címet, mindig nagyon óvatosan fogalmazott a jövőjét illetően.

A Realnál egyébként komolyan számolnak Cristiano Ronaldo megszerzésével, aki nem olcsó: az ára alighanem megközelíti majd azt a rekordösszeget, amelyet annak idején Zinadine Zidane-ért fizetett a királyi klub.

Címlapról ajánljuk
Radikálisan átáll Európa migrációügyben – fontosabb lesz a fogadó országok jogainak érvényesülése

Radikálisan átáll Európa migrációügyben – fontosabb lesz a fogadó országok jogainak érvényesülése

Szigorítana a migrációs szabályokon az Európa Tanács. A politikai nyilatkozatot mind a 46 tagállam támogatta, köztük az igencsak érintett Nagy-Britannia, Olaszország és Dánia is. Az európai államok megállapodtak az Emberi Jogok Európai Egyezményének módosított értelmezésében is, a cél a menedékkérők és a külföldi bűnözők kitoloncolásának megkönnyítése. A részletekről Marsai Viktor, a Migrációkutató Intézet igazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója beszélt az InfoRádióban.

Rendszerváltás körvonalazódik a közoktatásban

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
Tisza-kormány: Magyar Péter felmentette Hajdú Jánost, ülésezett az országgyűlés

Tisza-kormány: Magyar Péter felmentette Hajdú Jánost, ülésezett az országgyűlés

Az Országgyűlés keddi ülésén több politikailag érzékeny kérdésben is döntés született: a képviselők két új vizsgálóbizottság felállításáról határoztak, amelyek egyfelől a kegyelmi botrány felelőseit és a gyermekvédelem rendszerszintű problémáit, másfelől az MNB működésével kapcsolatos visszaéléseket, valamint az 1987 és 2000 közötti spontán privatizáció politikai felelősségi láncát vizsgálják majd. A parlament emellett fenntartotta Kocsis Máté mentelmi jogát is. Távozik posztjáról Hajdu János, a TEK főigazgatója, a kormány pedig hamarosan benyújthatja a rendőrségi szervezetrendszer átalakításáról szóló javaslatát. Közben az is eldőlt, hogy Orbán Árpád vezeti majd a Tisza frakcióját a budapesti közgyűlésben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×