366.85
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria

Bajnok a Ferencváros

A női kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszása meglepetéssel ért véget: a Ferencváros csapata, rendkívüli izgalmak közepette 37-36-ra legyőzte a tavalyi bajnok Győrt, s bajnoki címet szerzett.

A félidőben még a Görbicz Anita vezérletével játszó győriek vezettek, 18-17-re. A sok gólt hozá találkozó második játékrészének elején a vendégek még inkább beleerősítettek, sőt a 43. percben már négy góllal vezettek.

A Ferencváros azonban nem adta a harcot, s egyre jobban kézilabdázott. 34-34-nél már együtt állt a két csapat. Németh András gárdáját pedig már nem lehetett megállítani. Negyven másodperccel a találkozó vége előtt 37-35 volt a Fradinak. Akkor Görbicz Anita még egyszer szépített, sőt a labdát szerző vendégek támadhattak még egyet. Az utolsó másodpercben Ana Dokics labdája azonban a kapufáról kifelé pattant.

Németh András és edző, s a vele a bécsi Hypóba tartó két kulcsember, Tóth Tímea és Kirsner Erika bajnoki aranyéremmel zárta rendkívül eredményes ferencvárosi pályafutását.

Ferencváros-Győri ETO KC 37-36 (17-18)

Gólszerző: Mravikova 9, Tóth 7, Németh 6, Szucsánszki 5, Uhrakova, Kirsner 4-4, Szamoránsky P., Zácsik 1-1, illetve Görbicz 13, Kovacsicz 7, Bradeanu 6, Dokics 3, Vérten, Juhász, Hornyák 2-2, Gogirla 1