Infostart.hu
eur:
364.25
usd:
316.1
bux:
150381.6
2026. augusztus 12. szerda Klára

Győzelemmel búcsúznak az Elefántok

A nyeretlen és már kiesett csapatok mérkőzésén Elefántcsontpart 3-2-re győzött Szerbia és Montenegró ellen a C-csoport utolsó fordulójában. Az afrikai együttes 2-0-ás hátrányból fordított.

Leszakad az ég? - kérdezhették a játékosok egymástól, miután kifutottak a pályára, mert hatalmas eső fogadta a csapatokat.

A felázott talajhoz a szerb-montenegróiak alkalmazkodtak gyorsabban, Stankovic ívelt a félpályáról a kiugró Zigichez, aki elhúzta a labdát a fölöslegesen kifutó Barry kapus mellett és 7 méterről a kapuba gurított.

Egyik elefántcsontparti védelmi bakit a másik követte, ezért nem volt váratlan, hogy a dél-szlávok duplázhattak, miután Domoraud rosszul kezelte le a labdát a kapu előtt, Ilic pedig 5 méterről a hálóba bombázott.

Az Elefántok a félidő végén eszméltek: Dudic teljesen feleslegesen kézzel ért a labdába az ötösön, a megismételt büntetőt pedig Dindane másodjára is a bal alsó sarokba rúgta. Nadj újabb durva szabálytalansága után megkapta második sárga lapját is, így alig fél óra elteltével kiállították.

Az emberelőnybe került afrikaiak egy beadás után Dindane második góljával egyenlítettek. A meccs végén Dudic is "duplázott": a szerb-montenegrói bekk kézzel ért bele Kalou lövése után a labdába a tizenhatoson belül, újabb tizenegyes. A büntetőt Kalou a kapu bal oldalába lőtte.

A két nulla pontos gárda összecsapása végül az afrikaiak sikerét hozta, a szerb-montenegróiak pedig meglepetésre pont nélkül utaznak haza.

Címlapról ajánljuk
A Kárpátokra nézve is van bőven tanulsága a kolumbiai földrengésnek

A Kárpátokra nézve is van bőven tanulsága a kolumbiai földrengésnek

Százak vesztették életüket a hétfői kolumbiai földrengésben, míg a szomszédos Venezuelában júniusban volt két, 7,2-es, illetve 7,5-es erősségű földrengés, a kettő között furcsa mód a látszólagos földrajzi közelség ellenére viszont nincs összefüggés. Van viszont tanulság bőven, erről is beszélt Harangi Szabolcs geológus, vulkanológust, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanára az InfoRádióban.

Rendkívüli kormányzati tájékoztató jön Paksról, Magyar Péter külön is üzent a helikopterezésről

Csütörtökön 15 órakor tartják a kormány tájékoztatóját a szerdai paksi kihelyezett kormányülés után. Részletes tájékoztatást adnak a dunai fenékküszöb megépítéséről és a két bárka esetleges elsüllyesztéséről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.13. csütörtök, 18:00
Sinkó Eszter
egészségügyi közgazdász
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×