Infostart.hu
eur:
353.81
usd:
309.19
bux:
141741.65
2026. július 2. csütörtök Ottó

Júliusban bokszol újra Madár, de nem lesz címegyesítés

Várhatóan július 29-én lép ismét ringbe Erdei Zsolt, aki érzése szerint nyugodt mérkőzésen védte meg félnehézsúlyú címét az ausztrál Paul Murdoch ellen szombaton.

A Boksz Világszervezet (WBO) világbajnoka elmondta: január közepén Hamburgban kezdték meg a felkészülést, ami kiválóan sikerült.

Erdei Zsolt hozzátette: csak az hátráltatta a felkészülését, hogy állapotos feleségét megviseli a terhesség, többször kórházba kellett vinni, mert rosszul érezte magát és nagyon lefogyott.

A mérkőzés előtt Madár háromhetes edzőtáborba vonult, ahol "zavartalan körülmények között, remek edzőpartnerekkel kesztyűzhetett", a mérkőzés előtt pedig könnyedén tudta hozni a súlyát.

Nyugodt mérkőzés

A mérkőzést Erdei Zsolt úgy jellemezte, hogy bár volt benne némi feszültség, de nyugodtan tudott bokszolni.

Zárt védekezésre építettem a taktikát, tudtam, hogy gyorsabb vagyok Murdochnál, akit rendszeresen meg tudtam előzni - hangsúlyozta a világbajnok.

A 10. menetben technikai k.o.-val győző öklöző saját bevallása szerint egyedül azzal volt kicsit elégedetlen, hogy a megrendült ellenféllel szemben kapkodott.

Elsősorban a nyolcadik menetre gondolok, amelyben már padlón volt Murdoch. Ekkor szinte elhittem, hogy vége a meccsnek, nem is értettem, miért engedi tovább a bíró. Ezen egy kicsit felhúztam magam és nekirontottam, ami hiba, hiszen a haldokló ellenfél a legveszélyesebb - tette hozzá.

Nem lesz címegyesítés

A jövőjéről Erdei Zsolt azt mondta: nyolcvan százalékig biztos abban, hogy július 29-én bokszol újra, a címegyesítés ugyanakkor egyelőre nincs napirenden.

Amennyire én tudom, Fabrice Tiozzo, a WBA bajnoka komoly súlyproblémákkal küszködik és nem is nagyon akar ellenem öklözni, az IBF világbajnok Clinton Woods kötelező címvédés előtt áll, míg a WBC-király Tomasz Adameknek gondjai vannak menedzserével, Don Kinggel - ecsetelte az akadályokat.

Balzsay a májra ment

A düsseldorfi eseményen a nagyközépsúlyú Balzsay Károly is kötelek közé lépett, ahol két perc alatt kiütötte a tanzániai Maneno Oswaldot.

A meccset nyugodtan kezdtem, majd gyorsan kiderült, hogy testre kell dolgozni Maneno ellen. A menet közepén előbb egy májra, majd a gyomorszájára mértem nagy erejű ütést, ami után "le is ment" - részletezte a rövid összecsapást a boxoló.

Balzsay Károly legközelebb július 15-én Hamburgban bokszol, de sem az ellenfél, sem a tét nem ismert.

Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: a katonai sikerek az ukrán társadalom motivációját is növelik

Bendarzsevszkij Anton: a katonai sikerek az ukrán társadalom motivációját is növelik

A kudarcok miatt az ukrán társadalomban az elmúlt években nagyon hiányzott az a pozitív kommunikáció, ami növeli a motivációt, az utóbbi hetekben azonban a támadó jellegű, sikeres ukrán hadműveletek nagy változást eredményeztek az ukrán lakosságon belül is – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója.

Kormányszóvivői tájékoztató: átszabják az áramszámlákat a megújulóknál, jön az ügynökakták nyilvánossága

Az új, a vármegye elnevezést is megszüntető Alaptörvény-módosítást várhatóan a jövő hét elejéig benyújtják a társadalmi egyeztetés után – „nagy változás nem lesz”, inkább szigorodni fog. A NAV elnöki pozíciójára nyilvános pályázatot fognak kiírni, a hatóság vezetője nem lesz államtitkár. Szerveződik Magyar Péter látogatása a Vatikánba.
Az elektromos rendszer megújulását is fékezné az autóipari lobbi

Az elektromos rendszer megújulását is fékezné az autóipari lobbi

Megfelelő szabályozással és a már érett, de nagyrészt piaci okok miatt még nem elterjedt V2G (vehicle to grid) és V2H (vehicle to home) technológia alkalmazásával az elektromos járművek akkumulátorai képesek lehetnek eltárolni a nap közben termelt többlet nap- és szélenergiát, és szükség esetén visszatáplálni azt a hálózatba vagy otthonunkra. Ezzel érdemben enyhíthetnék például a június végéhez hasonló extrém hőhullámok idején a rendszerre nehezedő terhelést, tulajdonosaik számára pedig plusz bevételi forrást biztosítanának. Az európai autóipar azon törekvése azonban, hogy gyengítse az EU elektromos autókra vonatkozó kibocsátáscsökkentési célkitűzéseit, sokkal kevesebb elektromos jármű akkumulátor-tárolókapacitáshoz vezetne. Ez visszafogná a napelemek terjedését, és megnehezítené Európa szabadulását az olajimport-függőségből, ráadásul számos új hagyományos erőmű építését is szükségessé tenné.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×