Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 7. szombat Tamás

Van Nistelrooy elmehet Manchesterből

A nyáron szinte biztosan távozik a Manchester United labdarúgó-csapatától Ruud van Nistelrooy. A holland támadó már csapattársaival sem nagyon beszél.

A holland sztárcsatár a vasárnapi angol bajnokin már nem is lépett pályára, miután megtudta, hogy várhatóan csak csereként juthat szóhoz a Charlton elleni utolsó fordulóban.

A Sky Sports értesülései szerint a holland csatár az utóbbi hetekben többször is összeveszett csapattársaival, és az edzéseken sem végzett tökéletes munkát.

Van Nistelrooy már Roy Keane keddi búcsúmérkőzésén - a Manchester United-Celtic találkozón - sem lép pályára, helyette korábban hazautazott Hollandiába, és a válogatottal elkezdte a felkészülést a németországi labdarúgó-világbajnokságra.

Sir Alex Ferguson, a manchesteriek menedzsere már nem is titkolja, hogy gondjai vannak a holland támadóval.

"Van néhány problémám Ruuddal, ezeket meg fogom beszélni az elnökséggel is" - mondta a skót szakember.

A 29 éves klasszisnak 2008 nyaráig érvényes a szerződése, de meglepetés lenne, ha idény nyáron nem igazolna el. Érdeklődőben nincs hiány, ugyanis van Nistelrooyért bejelentkezett az AC Milan, az Internazionale, a Tottenham Hotspur és az Atlético Madrid is.

Címlapról ajánljuk
Európa mozgolódik: sorkatonaság és haderőfejlesztés a háborúk árnyékában

Európa mozgolódik: sorkatonaság és haderőfejlesztés a háborúk árnyékában

Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében annak járt utána, hogy öt uniós tagállamban hogyan befolyásolja a munkaerőpiacra lépést és milyen társadalmi megítélése van a sorkatonaságnak. A fegyveres konfliktusok, geopolitikai kihívások egyre több európai országot sarkallnak arra, hogy visszavezessék a sorkatonai szolgálatot, illetve komoly haderőfejlesztések is indultak az utóbbi időben a kontinensen. A tanulmány szerzői, Szigethy-Ambrus Nikoletta és Erdélyi Dóra az InfoRádió Trendfigyelő című műsorában beszéltek a részletekről.

Szijjártó Péter: Ukrajna mindent egy lapra tesz fel, hogy ukránbarát magyar kormány legyen

A honvédség gépével, de bérelt utasszállítókkal is hozza haza a külügy az iráni háború miatt külföldön rekedt magyarokat. Az elmúlt napokban az ukránok bemutatkoztak, kiderült, milyenek is valójában – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter vázolta azt is, meddig eszkalálódhat a magyar-ukrán feszültség, illetve hogy milyen megoldással igyekeznek minimálisra csökkenteni a hazánkkal szembeni zsarolási potenciált a kőolaj ügyében.
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Megint elszállt az olajár - Ütötték a tőzsdéket

Megint elszállt az olajár - Ütötték a tőzsdéket

A héten a közel-keleti háború nyomta rá a bélyegét a tőkepiaci hangulatra, főleg az energiaárak megugrása miatt, amelyek inflációs és növekedési kockázatokat hordoznak magukban. Európában ugyan emelkedéssel indult a nap, azonban az olajár hirtelen megugrása újabb lefordulást hozott. Délutánra az európai és az amerikai tőzsdéken is csúnya esés alakult ki, a magyar piac is komoly nyomás alá került.  Itthon az OTP-re figyelnek a befektetők, a bankcsoport hajnalban tette közzé negyedéves számait: a negyedéves profit ugyan elmaradt a várttól, amire nem sűrűn van példa, de azért nagy dráma nincs, egész évben így is meglett a rekorderedmény. A rossz nemzetközi hangulat mellett viszont az OTP is jelentős mínuszban zárt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×