Infostart.hu
eur:
386.09
usd:
331.77
bux:
120651.59
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Wagnert játszik a zsidó zenekar Hitler arénájában

A helyére kerülhet Hitler és Wagner megítélése, és a két személy "kapcsolata". Jövőre ugyanis egy zsidókból és muzulmánokból álló zenekar adja elő a náci vezér kedvenc komponistájának egyik művét.

Daniel Barenboim izraeli zongoraművész és karmester zenekarával a Valkür című operát játssza el.

Ráadásul a produkciót Berlinben, az olimpiára készült Waldbühne stadion szabadtéri részén állítják színpadra. Az 1936-ban épült stadionban nem egy atléta köszöntötte Hitlert annak idején.

Bahrenboim már korábban is viták kereszttüzébe került, amiért Izraelben színpadra állított egy Wagner-darabot.

A zenekar, amelynek izraeli és palesztin zenészek egyaránt a tagjai. Eddig is feladatuknak tekintették, hogy küzdjenek a közel-keleti békéért.

Richard Wagner, az 1800-as években élő német zeneszerző főleg operáival vált ismertté. Zenedrámáiban a germán mondavilág elevenedik meg, zenei nyelvezete pedig megelőzte a későbbi európai zenét.

A zeneszerző Adolf Hitler kedvenc komponistája volt, ezért sokan elvetették művészetét.

Címlapról ajánljuk
Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán éjjel, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel. Az Egyesült Államoknak továbbra is célja a Grönland felletti ellenőrzés megszerzése – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök a tárgyalások után.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Szakadatlan a feszültség a Közel-Keleten. Sajtóhírek szerint Donald Trump több opciót is mérlegelhet egy Irán elleni esetleges katonai beavatkozás kapcsán, miközben a teheráni rezsim brutálisan lép fel az országszerte zajló tüntetésekkel szemben. A német hatóságok arra figyelmeztetik a légitársaságokat, hogy kerüljék el az iráni légteret, a brit kormány pedig ideiglenesen bezáratta teheráni nagykövetségét a Politico értesülései szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×