Infostart.hu
eur:
380.03
usd:
316.18
bux:
127493.86
2026. január 28. szerda Karola, Károly

Milliókat érő hegedűket akartak csempészni

1700-as évekből való hegedűket akart kicsempészni két férfi Hegyeshalomnál. A hangszerek csaknem tizenegy millió forintot érnek. A vámhivatal lefoglalta a hangszereket. A német és a magyar férfi ellen eljárás indult.

A kilépésre jelentkező német gépkocsi csomagtartójában talált hat hegedű és egy brácsa a szakértői vélemény alapján a kulturális javak körébe tartoznak, ezért a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal engedélye kell ahhoz, hogy kivihessék azokat az országból.

A angszerek az 1700-as, illetve 1800-as évekből származnak, az egyik hegedű értéke a szakértők szerint közel hét és fél millió forint.

A magyar férfinak nem volt engedélye arra, hogy kivigye a hangszereket az országból. A vámhivatal ezért lefoglalta a hegedűket, ellene pedig kulturális javakkal való visszaélés bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást.

Címlapról ajánljuk

Resperger István: már minden második embert drón öl meg az ukrán fronton

Az ukrán–orosz háború aktuális állásáról, a két fél stratégiai céljairól, egy esetleges tűzszünet utáni helyzetről beszélt Resperger István ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központ igazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában. Kitért Grönland helyzetére, valamint a Venezuelában történtekre is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.28. szerda, 18:00
Varga Zsolt
a férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×