Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nyitókép: Pexels.com

Nyolcan meghaltak egy buszbalesetben a magyarok egyik kedvenc üdülőhelyén

Törökország Antalya régiójában legkevesebb nyolc ember meghalt egy buszbalesetben – közölte vasárnap a térség kormányzója.

Hulusi Sahin szerint 26-an megsérültek a balesetben, néhányan közülük súlyosan. A kormányzó tájékoztatása szerint a busz túl gyorsan ment a nedves úton, és ezért történt a tragédia. A TRT török állam televízió felvételei szerint a busz felborult.

Antalyában az elmúlt időszakban heves esőzések voltak, és Törökország déli és nyugati részére a következő napokra is vihart jósolnak a meteorológusok.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×