Infostart.hu
eur:
353.87
usd:
303.44
bux:
134616.81
2026. május 31. vasárnap Angéla, Petronella
Nyitókép: YouTube/Vatican News

Nyilvánosságra hozták Ferenc pápa fiataloknak szóló üzenetét – videó

Több mint százezer fiatal hallhatta Mexikóváros főterén Ferenc pápa még húsvéthétfőn bekövetkezett halála előtt rögzített videoüzenetét, amelyben cselekvésre biztatja a fiatalokat.

A Vitae Global alapítvány szervezte, úgynevezett Vitae ünnepen bemutatott beszédében Ferenc pápa spanyolul azt üzente a fiataloknak, hogy "csapjanak zajt" és szálljanak síkra a világ megváltoztatása érdekében. A meglepetésként érkezett üzenetet a néhai Ferenc pápa 2024 közepén készítette, kifejezetten a Vitae Festhez – írta a Vatican News.

"Azért gyűltetek össze, hogy kapjatok és adjatok. Nem azért jöttetek, hogy hallgassatok, hanem hogy zajt csapjatok, hogy mozgásba lendítsetek dolgokat, örömmel telve, hogy egy üzenetet kapjatok és egy üzenetet átadjatok" - mondta. "Hála ezért a tettrekészségért! Mert sok rossz van a világban, és nekünk ezt rendbe kell hoznunk. De van számos szép dolog is - ezek ti vagytok, akik itt összegyűltetek, mert többre áhítoztok" - húzta alá Ferenc pápa.

A Vitae ünnep kulturális és zenei rendezvény, amelynek célja az élet ünneplése, valamint a béke és a népek kibékítésének elősegítése világszerte.

Címlapról ajánljuk
A PSG viszi el Budapestről a BL-trófeát

A PSG viszi el Budapestről a BL-trófeát

Tizenegyes-párbajban a PSG nyerte meg a budapesti BL-döntőt, Az 1–1-re végződött 120 perc után a szétlövésben az Arsenal addigi legjobb mezőnyjátékosa, Gabriel hibázott az utolsó lövésnél

Növekszik a társadalmi nyomás Egyiptomban – Lehet, hogy nem 1,1, hanem 10 millió migráns szivárgott be

A 2023-as szudáni konfliktus után szabályosan ömlöttek be az emberek, méghozzá mindenféle ellenőrzés nélkül, ez már pedig merőben más típusú migráció, mint amivel Jordánia, Törökország vagy Libanon küzd, ahol legalább van esély összeírni azokat, akik érkeznek. Sayfo Omar, a Migrációkutató Intézet kutatási igazgatója beszélt a részletekről az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.01. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Magyar Péter a Portfolio-nak: Volt olyan tétel, amit közvetlen a bejelentés előtt értünk el a Bizottságnál

Magyar Péter a Portfolio-nak: Volt olyan tétel, amit közvetlen a bejelentés előtt értünk el a Bizottságnál

Extrém rövid idő alatt folytatott le rendkívül kemény tárgyalásokat az új magyar kormány az Európai Bizottsággal, melynek eredményeként a vártnál is nagyobb, 16,4 milliárd eurós bejelentés született. Az uniós pénzek nyomán jelentős beruházási hullám indulhat Magyarországon, miközben a Tisza-kormányban már körvonalazódik, milyen szereplőkre támaszkodnának a projektek megvalósításánál, mennyire építenének hazai kivitelezőkre, és milyen nehézségekkel járhat a brüsszeli feltételek teljesítése. Két napnyi feszített tárgyalássorozat után a Brüsszelből hazafelé tartó repülőgépen beszélhettünk Magyar Péter miniszterelnökkel, Kármán András pénzügyminiszterrel és Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×