Infostart.hu
eur:
379.42
usd:
319.38
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: Paul Taylor / GEtty

Ismét lövöldözés volt Brüsszel Anderlecht nevű városrészében

A belga fővárosban ez volt a hatodik nyílt utcán elkövetett fegyveres támadás egy hét alatt, és a második két napon belül.

Egy ember megsebesült abban a lövöldözésben, amely Brüsszel Anderlecht nevű városrészében történt hétfő éjszaka. A VRT belga televízió internetes oldalán arról számolt be, hogy a hétfő éjszakai lövöldözés az anderlechti Sint-Guido metróállomás közelében történt, csakúgy mint a vasárnap esti támadás, amikor egy ember a helyszínen őrt álló rendőröktől alig pár méterre nyitott tüzet áldozatára.

A rendőrség szerint az összetűzések helyi kábítószer-kereskedő csoportok között történtek, a legtöbb lövöldözés helyszíne, az anderlechti Peterbos negyed ugyanis a drogkereskedelem egyik központja.

A hétfő éjszakai lövöldözéssel kapcsolatban közölték: az áldozatot - akit lábon lőttek - ismerte a rendőrség, ugyanis néhány nappal ezelőtt kábítószerrel való kereskedés miatt előállították. Az elkövetőt egyelőre keresik.

A múlt kedden kezdődött anderlechti lövöldözések sorozatában ez idáig két ember vesztette életét, akiket csütörtökön, illetve pénteken lőttek le feltehetően rivális drogkereskedő bandák összecsapásához köthető összetűzésben. Csütörtök hajnalban a brüsszeli Midi főpályaudvar közelében található Clémenceau metróállomás közelében is volt lövöldözés, amelynek során egy embert kézifegyverrel lábon lőttek. Egy nappal korábban, szerdán ugyanazon a helyen, két gépkarabéllyal felfegyverzett férfi a levegőbe lőtt, a támadásban senki sem sebesült meg. Egy héttel ezelőtt, kedd este lövöldözés volt Brüsszel Saint-Josse negyedében is, ahol két ember megsebesült.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×