Infostart.hu
eur:
382.65
usd:
326.93
bux:
123933.08
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Morning light, Eiffel Tower and the buildings of Paris, high point of view. France, Europe
Nyitókép: Francesco Riccardo Iacomino

Nagy szigorral több tízezer szálláshelyet szüntetnek meg Párizsban

A rendőrök ezentúl dátumozott matricákat ragasztanak a rácsokra, kerítésekre és kapukra felerősített kulcsszéfekre, és a feltüntetett dátumtól számítva a tulajdonosoknak két hetük van arra, hogy eltávolítsák a kulcstárolókat.

A párizsi városháza betiltotta a bútorozott lakások kiadásához használt eszközök, egyebek mellett a számkombinációs kulcstárolók és más tárolók kihelyezését a francia főváros közterületein. A rendőrök ezentúl dátumozott matricákat ragasztanak a rácsokra, kerítésekre és kapukra felerősített kulcsszéfekre, és a feltüntetett dátumtól számítva a tulajdonosoknak két hetük van arra, hogy eltávolítsák a kulcstárolókat. A határidő leteltével a dobozok „talált tárgynak minősülnek, és automatikusan eltávolítják azokat a közterületről” – áll az önkormányzati rendeletben, amely január 24-én tiltotta be a kulcsdobozok kihelyezését a köztéri utcabútorokra.

Jacques Baudrier lakhatásért felelős polgármester-helyettes szerint az intézkedés része annak a küzdelemnek, amelynek

célja a fővárosban található 25 ezer illegális bútorozott turistaszálláshely visszaszerzése.

Ezeket olyan platformokon hirdetik, mint az Airbnb, és amelyek számára a kulcsdobozok rendkívül egyértelmű jelzést jelentenek. A városvezető becslése szerint jelenleg több száz ilyen tároló van Párizs utcáin. Jacques Baudrier szerint Párizsban 95 ezer bútorozott turistaszállás van, amelyből 25 ezret illegálisan adnak ki, ami a hagyományos bérbeadásra rendelkezésre álló ingatlanok számának csökkenéséhez, és a bérleti díjak emelkedéséhez vezet.

Párizsban egyébként 2025. január 1-jétől 120 napról 90 napra csökkent az állandó lakóhely bérbeadásának felső határa, és növekedett a büntetések összege egy 2024. november 19-én elfogadott törvény értelmében, amely új eszközöket biztosít az önkormányzatoknak az Airbnb típusú bútorozott turistaszállások robbanásszerű terjedése elleni küzdelemhez.

Címlapról ajánljuk
Gálik Zoltán: olyan „gazdasági fegyver” is van Európa kezében, amit korábban még sosem vetettek be

Gálik Zoltán: olyan „gazdasági fegyver” is van Európa kezében, amit korábban még sosem vetettek be

A Budapesti Corvinus Egyetem docense az InfoRádióban arról beszélt, hogy hiába húzta be látszólag a féket Donald Trump Grönland-ügyben, az EU-s vezetők mégis megtartják a nem hivatalos csúcstalálkozójukat, aminek akár egy, a közös gazdaság- és védelempolitikára is hatást gyakorló nyilatkozattétel, illetve akár egy EU-Egyesült Királyság közeledés is lehet az eredménye.

Automatikus lesz a január havi rezsistop – Kormányinfó

Rendkívüli érdeklődés övezte a sajtótájékoztatón a rezsistopot, a lakosságnak nem lesz tennivalója az érvényesítéshez, de a végleges csomag kidolgozására a kormány kér még egy hetet. A Nemzeti Petícióra is több kérdés irányult, ugyanígy a Béketanács és Kapitány Istvánt tiszás szerepvállalása is nagy érdeklődést váltott ki.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×