eur:
410.63
usd:
395.13
bux:
0
2024. december 25. szerda Eugénia
2022. február 4-i felvétel Vlagyimir Putyin orosz elnök (b) és Hszi Csin-ping kínai államfő pekingi találkozójáról. Hszi Csin-ping március 20-22-én állami látogatást tesz Oroszországban Putyin meghívására.
Nyitókép: MTI/AP/Szputnyik/Kreml pool/Alekszej Druzsinyin

Kínából kaphat titokban segítséget Oroszország a háború folytatásához

Az ausztrál hírszerzés jelentése szerint Kína a kettős felhasználású termékek átadása mellett gazdasági és diplomáciai támogatást is ad Moszkvának a háború folytatásához.

Andrew Shearer, az ausztrál Nemzeti Hírszerző Hivatal vezetője egy canberrai konferencián beszélt arról, hogy Peking támogatása "olyan biztosan megöli az ártatlan ukránokat, mintha tüzérségi lőszereket és rakétákat szállítanának" - írja a Reuters híradása nyomán a Portfolio. Szerinte a nyugati szankciók ellenére Kína folyamatosan támogatja az orosz hadiipart és segít neki megkerülni a szigorú intézkedéseket.

"Ez egy mélységesen aggasztó stratégiai fejlemény, és mindannyian azon küzdünk, hogy utolérjük, és hatékony intézkedéseket léptessünk életbe, de úgy gondolom, hogy ez korunk egyik stratégiai kihívása"

- mondta a hírszerzési vezető. A lap hozzáteszi, a fejlemény nem jelent különösebb újdonságot, régóta érkeznek jelentések arról, hogy a világ második legnagyobb gazdaságának számító Kína aktívan segíti Oroszországot.

Peking lépésenként fűzte szorosra Moszkvával való viszonyát, először gazdasági értelemben, az utóbbi időszakban pedig egyre inkább a védelmi-biztonsági szektorokat is érintette a közeledés.

Kína vált Oroszország legfontosabb kereskedelmi partnerévé, pedig a nyugati országok többször is felszólították, hogy hagyjon fel a hadiiparban is használatos termékek eladásával. Ezeknek azonban, mint írják, vajmi kevés hatása látszik Peking hozzáállásában.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Egzisztenciális válságban az európai autóipar - Ez már a mélypont?

Egzisztenciális válságban az európai autóipar - Ez már a mélypont?

Nagyon komoly kihívásokkal néz szembe az európai autóipar, erre az idei év eseményei is rámutattak. A globális piaci verseny, különösen a kínai gyártók térnyerése, az EU-s szabályozás szigorodása, és a gyenge elektromosautó-eladások súlyosbítják az európai szereplők helyzetét, ami létszámleépítésekhez, gyárbezárásokhoz vezetett. Az idei év eseményei rámutattak, hogy ez egy nagyon komoly kihívásokkal terhelt időszak, és nagyon úgy tűnik, hogy az idei ugyan lezárul, gondoknak még koránt sincs vége.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×