Infostart.hu
eur:
389.85
usd:
336.43
bux:
123058.55
2026. március 24. kedd Gábor, Karina
Brüsszel, 2023. február 9.Az Európai Tanács által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (j) és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kezet fog az Európai Tanács kétnapos brüsszeli tanácskozásának helyszínén 2023. február 9-én.
Nyitókép: MTI/Európai Tanács

Kérdéses, hogy Orbán Viktor elmegy-e a svájci békekonferenciára

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök május elején hívta meg a magyar kormányfőt a békecsúcsra. Közben a kínai vezetés már jelezte, hogy nem lesz ott a tárgyalásokon.

Június 15-16-án Svájcban tartják az ukrajnai békecsúcsot, amelyre számos ország kormánya mellett Ferenc pápát is meghívták. A konferencia résztvevői a többi között arról is egyeztetnek majd az Ukrajnában zajló háborúval kapcsolatban, hogy miként lehetne bevonni az orosz felet a békefolyamatokba. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök május elején Orbán Viktort is meghívta a svájci békecsúcsra.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn az atv.hu kérdésére azt mondta,

„egyelőre nem eldöntött kérdés”, hogy „milyen szinten” vesz részt a magyar kormány a svájci békekonferencián.

A tárcavezető megjegyezte: nagyra becsülik a svájciak és mindenki más törekvéseit a béketeremtésre, ugyanakkor a magyar kabinet álláspontja szerint csak akkor lehet eredményes egy ilyen tárgyalás, ha a háború minden résztvevője ott ül az asztal körül, márpedig Oroszország nem kapott meghívót az eseményre.

„De még nincsen végleges döntés” – mondta a külgazdasági és külügyminiszter arra válaszolva, hogy lesz-e magyar résztvevője a találkozónak.

A kínai külügyminisztérium nemrég jelezte, hogy nem lesz ott kínai politikus a svájci békekonferencián, mert nem teljesül az a feltételük, hogy mind Oroszország, mind Ukrajna képviseltesse magát a találkozón.

Címlapról ajánljuk
Varga Mihály az új alapkamatdöntésről: az iráni háború miatt óvatosság és bizonytalanság ébredt

Varga Mihály az új alapkamatdöntésről: az iráni háború miatt óvatosság és bizonytalanság ébredt

A döntést indokló tájékoztatón a jegybankelnök elmondta, a tanács áttekintette a makrogazdasági és pénzügyi folyamatokat. Említése szerint a környezet bizonytalanságát az iráni háború és a pénzügyi stabilitás megingása okozza, de az iráni válsághoz hasonló hatás volt látható már 2022-ben is. Az energiaszükséglet miatt devizalikviditási igény biztosításáról is döntött a Monetáris Tanács. Itt a frissített inflációs és GDP-előrejelzés.
inforadio
ARÉNA
2026.03.24. kedd, 18:00
Dúró Dóra
az Országgyűlés alelnöke, a Mi Hazánk elnökhelyettese
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×