Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.37
bux:
146956.88
2026. augusztus 3. hétfő Hermina
Unrecognizable people, a view from the back, a queue at the airport for check-in.
Nyitókép: ilona titova/Getty Images

Ezek voltak a legmeredekebb dolgok tavaly, amiket utasok fel akartak vinni a repülőre

Az amerikai Közlekedésbiztonsági Hivatal tízes listán tette közzé, milyen bizarr dolgokat próbáltak az emberek magukkal vinni a fedélzetre, mondván hátha sikerül átcsusszanni a biztonsági ellenőrzésen.

A TSA tavaly több mint 858 millió utast vizsgált át a sajtóközlemény szerint, a csomagok között akadt jó néhány nyugtalanító poggyász is a sokkolótól egészen a veszélyesig - írja a Roadster.hu.

A lista sereghajtói a Naruto című japán animációs sorozatból ismert dobókések lettek, melyeket egy kézipoggyászban találtak a bostoni Logan nemzetközi repülőtéren. A kilencedik egy, a Minneapolis-St Paul repülőtéren fellelt rakétautánzat lett egy feladott táskában.

Nyolcadikként végzett az összesítésben az az utas Seattle-ben, aki műanyag csomagolásos keto kenyerek közé rejtett egy kést. Ennél is bátrabb volt és a hetedik helyet érdemelte ki egy New Orleans-i utas, aki egy zacskó amfetamint próbált átcsempészni egy doboz fűszerkeverékben.

A hatodik helyezettnél kezdődnek csak az igazán hajmeresztő dolgok, ugyanis egy utas az észak-karolinai Charlotte repülőterén egy 35 mm-es tüzérségi lövedéket próbált táskájában a fedélzetre juttatni, ezt végül tűzszerészeknek kellett eltávolítani. Hasonlóan okos ötlet egy lábprotézisbe elrejteni egy kést - ezzel szerezte meg az ötödik helyet egy alaszkai utazó.

A negyedik helyig repített egy felszállni vágyót egy sorozatlövő fegyver, melyet 163 lőszerrel megtöltve próbált a poggyászában a gépre juttatni a New Orleans-i reptéren.

Sacramentóban egy rögtönzött robbanószerkezetet tartalmazó szén-dioxid patron kapcsoltak le a biztonsági ellenőrzésnél egy utas csomagjában, ezzel kiérdemelte a bronzérmet a mezőnyben (bár az ezért kiszabott büntetésről nincs információja a portálnak).

Az ezüstérmet az az utas kapta, aki a New York-i LaGuardia repülőtéren füves cigarettát próbált észrevétlenül magával vinni - egy pelenkába rejtve.

A győztes pedig, mint írja a portál, még annyira sem vicces, mint az eddigiek, ugyanis ebben az esetben az utas egy energiaitalos dobozba rejtett bombát akart a repülőre vinni.

A TSA közleményében az is szerepel, hogy 2023 folyamán több mint 6700 lőfegyvert tartóztatott fel a biztonsági ellenőrzési pontokon, ráadásul ezek 93 százaléka töltve volt - írják. Így tavaly megdőlt az Egyesült Államokban az egy év alatt lefoglalt legtöbb lőfegyver rekordja.

Címlapról ajánljuk
Energiakrízis: rendkívüli tájékoztatatót tart Magyar Péter és Forsthoffer Ágnes
cikkünk frissül

Energiakrízis: rendkívüli tájékoztatatót tart Magyar Péter és Forsthoffer Ágnes

Az energia- és vízbiztonságunk nincs veszélyben, de a következő 5 nap továbbra is kritikusnak ígérkezik, összefogásra és spórolásra van szükség. Köszönjük Magyarországnak az eddigi példátlan egységet – mondta Magyar Péter. A rendkívüli hőséghelyzet miatti egyeztetést hívott össze Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnöki jogköröket gyakorló házelnök a Sándor-palotába. A meghívást az ellenzéki pártok is elfogadták, a megbeszélés után kezdett tájékoztatót Forsthoffer Ágnes és Magyar Péter miniszterelnök.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Pengeélen táncolva: nyári rekord közelében az energiarendszer a Paksi Atomerőmű nélkül

Pengeélen táncolva: nyári rekord közelében az energiarendszer a Paksi Atomerőmű nélkül

Negyven fok és egy erőmű, amelyről a magyar villamosenergia-rendszer évtizedek óta azt gondolta, hogy sosem áll le. A Paksi Atomerőmű – az áramrendszer legstabilabb pontja – már csak órákra lehet attól, hogy a rendkívül alacsony dunai vízállás miatt teljesen lekapcsolják. Ilyen még nem volt. Közben a magyar áramhálózatot életben tartó MAVIR ma estére 7282 megawattos rendszercsúcsot jelez, ami alig 200 megawattal, nagyjából 3 százalékkal marad el a június 29-én felállított 7488 megawattos nyári rekordtól. Csakhogy júniusban Paks még négyszer ennyi áramot termelt. A rendszer stabilitása most a hazai tartalékokon és az importon áll, valamint jórészt azon múlik, mennyit hajlandó visszafogni a fogyasztásából az ország a következő napokban. Szombat este óta pedig egy új kormányrendelet is hatályban van, amely azt keretezi, mi történik, ha a klímák visszafogása kevés lesz.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×