Infostart.hu
eur:
365.43
usd:
311.85
bux:
133872.25
2026. április 26. vasárnap Ervin
Romos házak a Gázai övezet északi részén 2023. november 29-én, az Izrael és a Gázai övezetet irányító Hamász palesztin iszlamista szervezet közötti tűzszünet hatodik napján.
Nyitókép: MTI/EPA/Mohamed Szaber

Fájdalomcsillapításra esély sincs a gázai kórházakban

Katasztrofálisak a körülmények a Gázai övezet még működő néhány kórházában, miután Izrael csaknem száz napja folyamatosan bombázza a területet - mondta el egy amerikai orvos a helyszínről.

"Nem maradt morfium" - mondta Seema Jilani amerikai orvosnő egy hangüzenetben, amelyet a Nemzetközi Mentőbizottság (IRC) nevű segélyszervezet tett közzé csütörtökön. Jilani nemrég tért vissza egy kéthetes misszióból, amelyet az IRC számára a Gázai övezet központjában lévő Al-Aksza kórházban végzett.

"A halál küszöbén lévő betegeket kezelünk, akiknek midazolamot adunk, amely szorongásoldó, de nem csillapítja a fájdalmat" - mondta az orvos.

"Nincs méltóságteljes halál, ha az ember a földön fekszik egy gázai sürgősségi osztályon, és nincs morfium, nincs mobil oxigénpalack a kórházban" - mondta.

Jilani szerint csak a "teljes mértékben hősöknek nevezhető ápolóknak, önkéntes orvosoknak" köszönhető az, hogy az Al-Aksza kórház egyáltalán még működik. De még így is csak néhány napig lesz képes működni - tette hozzá az amerikai doktor.

A Hamász által ellenőrzött egészségügyi hatóság legfrissebb adatai szerint a háború kezdete óta 23 469 ember halt meg és további 59 604 sebesült meg az izraeli katonai műveletek következtében.

A Hamász iszlamista terrorszervezet és más szélsőségesek tavaly október 7-én meglepetésszerű támadást indítottak Izrael ellen, betörtek az ország déli részébe, megöltek mintegy 1200 embert, és mintegy 250-et elraboltak és Gázába hurcoltak. Azóta a túszok mintegy felét engedték szabadon ideiglenes tűzszüneti megállapodás keretében.

Címlapról ajánljuk
Aranyrali paradoxon, avagy miért a gyengébb bányák részvényei emelkedtek többet?

Aranyrali paradoxon, avagy miért a gyengébb bányák részvényei emelkedtek többet?

Az aranyár emelkedése első pillantásra minden bányavállalatnak kedvez. Ám a valóság ennél sokkal érdekesebb. A legnagyobb nyertesek nem a leghatékonyabb cégek voltak, hanem azok, amelyek korábban a túlélésért küzdöttek. A magas kitermelési költségű bányák részvényei sokszor többszörösükre emelkedtek a rali során. De mi áll ennek a meglepő fordulatnak a hátterében?
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Papp Zsolt György
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. április 26. 18:49
2026. április 26. 16:53
×
×