Infostart.hu
eur:
361.76
usd:
312.1
bux:
150515.75
2026. augusztus 17. hétfő Jácint
Police light on a car of the german police
Nyitókép: fhm/Getty Images

Két országgal odébb kapcsolták le a Linzben gázoló fiatalokat

Horvátországban őrizetbe vették szombaton azt a két osztrák tinédzsert, akik napok óta szökésben voltak, miután autójukkal elgázoltak egy embert Linz városában.

A fiatalok egy étteremből fizetés nélkül akartak távozni szerdán. A szusit árusító vendéglő tulajdonosa a terepjárójuk elé állt, a járművet vezető 16 éves lány pedig áthajtott a 41 éves nőn, aki súlyosan megsérült – közölték a hatóságok. Az esetet térfigyelő kamerák rögzítették.

A két tinédzsert – a másik 17 éves – Európa-szerte körözési listára tették - számolt be pénteken a grazi ügyészség.

Szombaton sikerült őket elfogni egy horvátországi benzinkúton.

A nyomozók az autó rendszáma alapján megállapították, hogy a jármű tulajdonosa a sofőr Grazban élő anyja.

Ausztriában a fiatalok legkorábban 17 éves korukban szerezhetnek jogosítványt.

Címlapról ajánljuk
Ezért kellenek külföldi vendégek is a nagyobb hazai fesztiválokra a GKI igazgatója szerint

Ezért kellenek külföldi vendégek is a nagyobb hazai fesztiválokra a GKI igazgatója szerint

A nagyobb fesztiválok körülbelül 10 milliárd forint értékben járulnak hozzá a magyarországi GDP alakulásához – derül ki a GKI Gazdaságkutató legújabb elemzéséből. A vállalat szakmai igazgatója, Kolozsi Pál Péter az InfoRádióban elmondta: a külföldi látogatók jelentős exportbevételt hoznak az országnak.

Meg is indult az eljárás a buszos tömegszerencsétlenség sofőrje ellen

Halálos tömegszerencsétlenség gondatlan okozása miatt indított eljárást a rendőrség a vasárnap az M3-as autópályán történt balesetet szenvedett busz vezetője ellen.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×